Wpis z mikrobloga

Mirki, jakiś czas temu stwierdziłem, że chciałbym inaczej spędzać wolny czas niż do tej pory (lubiłem sobie zagrać co czasami zabierało dużo czasu), niestety nie mogę nic dla siebie znaleźć.
Chodzi mi o czas spędzany w mieszkaniu (ogólnie do jestem aktywny, ale każdy czasem lubi posiedzieć w domu). Chciałbym może coś rozwijającego. Macie jakieś pomysły? Czytanie zwykłych niepouczających książek odpada. Oglądanie seriali też odrzucam bo to tak samo jak granie. Rzucajcie wszelkie propozycje jakie wpadły Wam do głowy. Myślałem nawet żeby zacząć od poduczenia się excella, bo w przyszłosći sie może przydać. Myślałem o gotowaniu, ale w sumie nie wiem jak zacząć bo jestem beztalenciem w tym fachu i nie za bardzo mi nawet proste rzeczy wychodzą, może ktoś sam sie tak uczył od zera i ma jakieś złote rady? Rzucajcie propozycjami, nawet tym co Wy byście chcieli robić :)
#kiciochpyta #zalesie #pytanie może #prokrastynacja #rozwojosobisty
  • 5
  • Odpowiedz
@GoldMember: Zamiana rzeczy, przy których się relaksujesz i odpoczywasz na rzeczy, do których się musisz przymuszać nigdy Ci się nie uda. Nie na długą metę.

Jeśli chcesz założyć sobie ileś tam pracy jako część rutyny zamiast czasu wolnego, to musisz także w rutynie uwzględnić czas na relaks. Zdrowie psychiczne i wypoczęty umysł to podstawa przy samorozwoju.

Jeśli faktycznie masz ból dupy o marnotrawstwo czasu przy rzeczach takich jak gry czy seriale,
  • Odpowiedz
  • 0
@Ancro dokładnie chodzi mi o to, ze szukam czegoś co będę chciał robić, bez zmuszania sie, wiem że wiele rzeczy może mi sie spodobać tylko nie moge ich "odkryć". Myślę właśnie o tej drugiej opcji, którą opisałeś. To może zadziałać, muszę tylko znaleźć coś odpowiedniego :) chyba muszę po prostu pobrowac różnych dziedzin i coś mi przypadnie do gustu. Dzięki za fajną odpowiedź!
  • Odpowiedz