Wpis z mikrobloga

#lodz #lodzkiekamienice #architektura #remont #afera
Tylko 38,5 miliona złotych na remont kamienicy.
Za 1/3 tej kwoty można postawić NOWY blok mieszkalny ze 150 mieszkaniami. Ale co tam. Mieszkań komunalnych mamy w Łodzi dostatek.
Do tej pory remonty kamienic (z projektu "mia100 kamienic") kosztowały kilka milionów (zwykle 2-6), czasem kilkanaście.
W związku z tym mam do was pytanko: Słyszeliście może o droższym remoncie?

Rozumiem odnawianie zabytków ale taka kwota to juz jest gruba przesada.
http://www.dzienniklodzki.pl/aktualnosci/a/lodzkie-zabytki-40-milionow-na-palac-steinertow,11661150/
4pietrowydrapaczchmur - #lodz #lodzkiekamienice #architektura #remont #afera 
Tylko ...

źródło: comment_khj3XG7dN41qrERgSiZqPGYg56E9LSOP.jpg

Pobierz
  • 42
  • Odpowiedz
@duncanidaho2: Nie mam dokładnych wymiarów kamienicy, ale z pomiarów z map wychodzi powierzchnia podstawy w granicach 400 m2. Kamienica ma z piwnicą i poddaszem 5 kondygnacji. Czyli metraż to ok 2000 m2. Koszt remontu m2 liczony z powierzchni podłogi przy budynkach zabytkowych waha się od 8 do 15 tys. zł/m2 netto.
Uwzględniając warunku miejscowe, zakładany zakres prac można przyjąć, że będzie to bliżej 15 tys. Czyli przynajmniej 30 mln.
Różnica między
  • Odpowiedz
@michalec:
Pałac poznańskich to najładniejszy i najważniejszy łódzki zabytek a w tej kamienicy (gdybyś przeczytał) znajdą się biura dla firm przemysłu kreatywnego.
@SurowyOjciec: Nie jest i nie bedzie żadnym zabytkiem do zwiedzania.
Kwota remontu nie do przyjęcia skoro tyle osób (nieraz matek z dziećmi) czeka na mieszkanie socjalne.
Nie wiesz jakie sa kolejki do mieszkań socjalnych.
  • Odpowiedz
@GrzegorzSkoczylas: Ja z grubsza wiem, wiem że prace prowadzone są w trochę inny sposób, przez fachowców, szczegółowa dokumentacja itd. Natomiast tak dla porównania sprawdziłem sobie odnowienie Szkoły Muzycznej W Piotrkowie, które skończyło się chyba 4 lata temu. Budynek nico mniejszy, natomiast jeśli chodzi fasady to bardziej zaawansowany. Tam remont pochłonął 1.2 mln. Rozumiem że dużo zależy od miejsca, ceny też wzrosły ale mimo wszystko i tak wydaje mi się to nieco
  • Odpowiedz
@michalec: Ojciec wie kim jestem. Poza tym jestem ogólnie dumny z mojej wsi choć wolałbym aby była jednak ciut bardziej nowoczesna.
@SurowyOjciec:

#!$%@? logiki po całości. To jest zabytek wysokiej klasy, pewnie z bardzo bogatymi detalami we wnętrzach, polichromiami.

Pewne jest tylko to że to kamienica, stoi ona w Łodzi i... 38,5mln to spora suma pieniędzy.
  • Odpowiedz