Wpis z mikrobloga

@InPay: > Transaction fee too low

To już chyba wiem dlaczego to tyle trwa. Nie zwróciłem uwagi na to że miałem na minimum ustawione w kliencie.
Trudno poczekam. Jest pewność że przelew przejdzie w ciągu kilku dni czy może tak w nieskończoność wisieć?
@tkowal: jeśli będzie wisieć w nieskończoność, to zostanie zapomniana przez sieć i będziesz mógł wydać je jeszcze raz. Jakbyś się postarał to byś teraz już mógł je wydać jeszcze raz i jeśli dasz dużo większy napiwek, to ta druga transakcja zostanie przyklepana przed tą pierwszą i ta pierwsza zostanie uznana za nieprawidłową i anulowana. Ale z tym jest masa pierdzielenia się.
@pawlo74: Z tego co pamiętam to serwer (komputer) służy do kopania bitcoina. Jeśli wykonujesz jakąś transakcję w bitcoinach to potrzebujesz serwera aby ją potwierdził (nawet kilku) i dzięki temu właściciel serwera dostaje bitcoiny. Wykopywanie bitcoinów jest coraz mniej opłacalne i dzięki temu czekasz dłużej na potwierdzenie transakcji niż kiedyś.
Wszystko co robisz w internecie potrzebuje jakiejś mocy obliczeniowej, czyli komputerów zwanych serwerami.
Tego nie wiem, czy pełne węzły to liczba dostępnych