Wpis z mikrobloga

O tym, że sytuacje zastraszania, zmowy milczenia i podobne akcje mają miejsce - poniżej, w artykule o śmierci sprzed lat.
A jednak można długo milczeć jak widać... Strach się bać...
"Po wieloletniej zmowie milczenia w sprawie zabójstwa 17-letniej Iwony Cygan ze Szczucina (woj. małopolskie) policja zatrzymała kolejnego podejrzanego. To policjant Grzegorz P., który miał otrzymać korzyść majątkową i utrudniać śledztwo. Jest to już drugi funkcjonariusz z pięciu osób podejrzanych w sprawie śmierci Iwony"

To artykuł dla osób, które bagatelizują wszelkie wątki, które nie są spójne z wersją prokuratury i zawężają sprawę ET tylko do AZ jako mordercy. To nie film kryminalny ale po prostu Polska.
Warto mieć szersze spojrzenie, z góry nie odrzucać żadnej wersji zdarzeń.
Znamienne wyniki sondy pod art. 85% czytających nie ma zaufania do policji( ͡º ͜ʖ͡º)
Pocieszające to, że prawda wychodzi na jaw, nawet po wielu latach
http://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/krakow/kolejny-policjant-zamieszany-w-zabojstwo-iwony-cygan/7wrxsvf
#ewatylman
  • 16
@Argonom: ja pozwolę sobie na małą uwagę tj, sprawa zmordowanej ze szczególnym okrucieństwem Iwony jest zdecydowanie bardziej skomplikowana i generalnie odmienna,. Nie będę się rozpisywać, dodam tylko, że na dzień dzisiejszy jest już trzeci policjant z zarzutami i oczywiście osoby związane z zabójstwem tj. poszukiwany ENA - Paweł K. (zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem), ojciec poszukiwanego Pawła K. - Józef (zarzut pomocnictwa w zabójstwie ze szczególnym okrucieństwem) , koleżanka Iwony -
@weglowy: żona R.K, nie ma nic wspólnego ze sprawą Iwony, z tego co wiemy jak na chwilę obecną, a jeżeli chleje wódę czy co tam, to jej sprawa, ale z uwagą poczekam na informację odnośnie tego naczelnika, o którym piszesz.
W policji w Dąbrowie naczelnikiem wydz.kryminalnego był Pan Smaczny,który proponował układ-płacisz rebuchę- masz spokój, jak nie to nasyłał złodziei-bandziorów, a w najlepszym wypadku urzędników na różnego rodzaju kontrolę. Tak samo"pomoc" proponował rodzinie zamordowanej Iwony, tak samo wdowie z kantoru, tak samo jeszcze innym. To zwykły PRZESTĘPCA. To wykonawcą jego poleceń był aresztowany policjant-szwagier Lesław W-prywatnie jego szwagier. W układzie był emerytowany z-ca Komendanta w D.T pan M....,który jako nadzorujący Wydz. Kryminalny wszystko
@weglowy: to też wiem i czytałam, ale myślę, że to nie jest miejsce na rozmowy w tym temacie. Post Argonoma dotyczy generalnie Ewy Tylman, więc nie wypada nawet wypowiadać się w innej sprawie.
@atria13: Zwróć uwagę, że 'bardziej skomplikowana i odmienna' - to wszystko, co piszesz o tamtej sprawie, wychodzi na jaw po latach dzięki ArchiwumX.
Możesz w ogóle to stwierdzić, ocenić, czytając o sprawie po 18! latach!
Link do morderstwa Iwony podałem w konkretnym nawiązaniu do aspektów- zastraszania, zmowy milczenia.
Tu w przypadku ET prokuratura usilnie wkręca jedną wersję, pomijając fakty, które nie pasują do wizji AZ jako mordercy, albo ukazują ją jako
@Argonom: "to wszystko, co piszesz o tamtej sprawie, wychodzi na jaw po latach dzięki ArchiwumX.", sprawą interesuję się od 1999 roku i niestety, aż przykro to mówić, ale od 18 lat wiadomo było, kto zabił itd..., ale faktycznie lepiej poczytaj sobie, bo to temat "rzeka". Policjanci z Archiwum X już dawno mieli aresztować zabójców, ale wtedy odebrano im tą sprawę, ponownie się nią zajęli w ubiegłym roku.
@atria13: A no widzisz, czy nie nasuwa się tym bardziej analogia do ET, tutaj też wiele osób śledzi sprawę, jest pewnie mnóstwo świadków zdarzeń tamtej nocy, centrum miasta, monitoringi, dużo jest bardzo rzeczowych analiz, choćby na wykopie od ponad roku wiele szczegółowych opracowań i powiedz, jak to się ma do uparcie okrojonej wersji prokuratury i przekazów w mediach...
@Argonom: Analogi nie widzę, bo w przypadku Iwony ograna ścigania ochraniały zabójców, ludzie bali się zeznawać, zwłaszcza po "śmierci" potencjalnego świadka, a sprawa ta mi zapadła w pamięci od programu kryminalnego 997 (mimo tego, że byłam wtedy dzieckiem, ale zamiast bajek ten program oglądałam, bo bajek nigdy nie lubiłam :), przesyłam Ci reportaż z programu PwP z bodajże marca tamtego roku odnośnie Iwony: http://www.ipla.tv/Panstwo-w-panstwie-brutalne-morderstwo/vod-6562333) W przypadku ET usilnie szukają sprawcy ponoć
@atria13 > sprawą interesuję się od 1999 roku i niestety, aż przykro to mówić, ale od 18 lat wiadomo było, kto zabił itd. - to Twoje słowa o sprawie Iwony
i
"W przypadku ET usilnie szukają sprawcy ponoć "zabójstwa", W mojej opinii sprawa ET jest prosta jak tzw. "budowa cepa", a wersja prokuratury - noż J. Ch. Andersen by był dumny, tak to oceniam" - a to o sprawie ET

To co?
@Argonom: Tak, przyznaję się z całą odpowiedzialnością, do słów które napisałam, ale owszem ustosunkuję się do Twojego posta. W przypadku Iwony świadkowie nie chcieli zeznawać (podkreślam to jeszcze raz), nikt ich nie bagatelizował, bo ich nie było, poza jednym przypadkiem, kiedy wyznaczono nagrodę (to miało miejsce jakiś czas później od zabójstwa), za informację w tej sprawie o czym napisałam powyżej i chłop skończył jak skończył "w rzece" znaleziony po kilku miesiącach
@atria13: "Tak, przyznaję się z całą odpowiedzialnością, do słów które napisałam, ale owszem ustosunkuję się do Twojego posta" - ok, fajnie że się zgadzasz ze mną. Moja analogia, przypomnę, nawiązywała do działań prokuratury.

"W przypadku Iwony świadkowie nie chcieli zeznawać (podkreślam to jeszcze raz), nikt ich nie bagatelizował, bo ich nie było, poza jednym przypadkiem, "

No nie, chyba jednak było inaczej. O ile dobrze pamiętam w tamtej sprawie była mowa
@Argonom: "O ile dobrze pamiętam w tamtej sprawie była mowa o 250! świadkach. To nic, że z łapanki dzieci nawet przepytywali." Tak było, owszem i sam sobie odpowiedziałeś z jakimi świadkami mieliśmy do czynienia. Czy to byli świadkowie, być może, tylko czego? Ja miałam na myśli świadków przestępstwa lub osób mających wiedzę o tym (też zeznawali, ze skutkiem takim, jakby ich nigdy nie było. W jednym przypadku świadek zeznał co widział,
@atria13: No i zobaczymy, miejmy nadzieję, że tutaj, w sprawie ET, nie będzie podobnie z tą ilością świadków, która nijak się na jakość nie przekładała. a w sprawie ET przesłuchano podobno 200, więc...
No, z tymi eksperymentami - pozoranci im nie dopisali z czasem, nie wiem czy jakąkolwiek wersję zweryfikowali, więc... Zresztą, myślę że dość już było analiz, poczekajmy na rozwój wydarzeń podczas procesu. Pozdrawiam( ͡° ͜ʖ ͡°
@Argonom: No to mamy chyba konsensus ( ͡º ͜ʖ͡º), teraz pozostaje faktycznie czekać na rozwój wydarzeń (jak widać w przypadku Iwony długo trzeba było czekać), ale mam nadzieję, że w sprawie ET nie będzie takiej potrzeby. Pozdrawiam również :)