Wpis z mikrobloga

Pisałem to już w komentarzu, ale taka refleksja mnie naszła na temat #transfery do Chin:

Póki co do Chin odchodzą zawodnicy, którzy:

a) mają problem z grą w klubie - Oscar, Jackson Martinez, Ramires, Paulinho
b) są w wieku co najmniej przedemerytalnym - Tevez, Lavezzi, Guarin
c) są raczej przeciętny i zdali sobie sprawę, że pewnego poziomu nie przeskoczą - Pelle, Alex Teixeira, Barrios

Jedynie Hulk mi do tego nie pasuje, ale on też nigdy nie chciał sprawdzić się w naprawdę dużej piłce.

Także póki do Chin nie odejdzie jakiś podstawowy zawodnik dużego europejskiego klubu w perspektywicznym wieku - nie ma się co podniecać.

#niepopularnaopinia #pilkanozna
  • 15
@pieknyibogaty: A propos Witsela wklejam to co pisałem w innym wątku:

Nie rozumiem fenomenu Witsela. Dla mnie to grajek jakich wiele: ok, dobry technicznie, ale nie przypominam sobie jakiegoś fenomenalnego meczu w jego wykonaniu. Dużo lepszym zawodnikiem, więcej dającym drużynie jest jak dla mnie Moussa Dembele.
@No25: Serio myślisz, że gdyby Ronaldo odszedł do egzotycznej ligi to zerwaliby z nim kontrakty? Beckhamowi jakoś odejście do LA Galaxy nie zaszkodziło.

Cr7 ma już taką markę, że nawet jakby rozdając autografy podpisał kontrakt z Odrą Wodzisław to by tłukł tyle samo kasy - przynajmniej z reklam.
@Hahazard: Witsel tak naprawdę nigdy nie sprawdził się w żadnym wielkim klubie, bo Standard Liege i Zenit do światowej czołówki raczej nie należą

@Hahazard: ktoś z ekipy Canal+ apropos tej sytuacji powiedział, że to smutne że taki Oscar w tak młodym wieku odrzuca jakiekolwiek ambicje i liczy się dla niego tylko chińska kasa, co otwarcie przyznał w kwestii tego transferu.
@mmr_: Podobnie Hulk.

@burbonek7: Wilian i Douglas to skrzydłowi, a Fernandinho znakomity ŚPD.

Natomiast Adriano i Teixeira to typowi snajperzy typu lis pola karnego. Walili worki bramek na Ukrainie, gdzie poza Dynamem i Metalistem reszta zespołów to bida z nędzą.

Gdyby tylko liczba strzelanych goli się liczyła to Nikolić już dawno powinien grać w Realu.
Luiz Adriano też był łączony z czołówką, odszedł do AC Milan i jest tam trzecim, czwartym? napastnikiem. Podobnie byłoby z Alexem.


@Hahazard:
Alex był lepszym zawodnikiem, Adriano napastnikiem, który musiał mocno walczyć o pierwszy skład Szachtara nigdy nie będąc pewnym swojego miejsca w składzie, a czesto same występy często nie powalały.

Natomiast Adriano i Teixeira to typowi snajperzy typu lis pola karnego.

Zastanawiam czy ty Teixeiry nie pomyliłeś z kimś innym,