Wpis z mikrobloga

Zamordowany 22-latek 2.01.2017

http://www.gazetakrakowska.pl/wiadomosci/krakow/a/krakow-zabojstwo-na-kazimierzu-nie-zyje-21latek,11653882/

"Wczoraj wieczorem pracownik lokalu przy ul. Miodowej miał wyjść na zewnątrz, by pójść kupić alkohol. Wtedy Damian S. pokłócił się z przechodniem. Wrócił do środka, wyszedł z nożem i zaatakował mężczyznę - jednak nie tego, z którym się sprzeczał - opisuje RMF FM. Przypadkową ofiara był 22 Mateusz S., który przyjechał do Krakowa na pogrzeb dziadka. Gdy na miejscu pojawiła się policja, sprawca zaczął uciekać. Udało się go złapać. Miał ponad promil alkoholu we krwi. Ofiara zmarła już wcześniej w karetce. Zatrzymano jeszcze dwie osoby, w tym właścicielkę restauracji, którzy mieli pomóc sprawcy zacierać ślady."

Z FB: "Mateusz, syn mojego najlepszego przyjaciela, miał 22 lata. Studiował w Maastricht ze średią 5.0, znał 5 języków, otrzymał stypendium naukowe w Chinach, wspaniały młody człowiek o niebywałym intelekcie. Właśnie przyjechał zrozpaczony na pogrzeb swojego ukochanego dziadka. Na pogrzebie parę dni temu wyściskaliśmy się i popłakaliśmy. Wczoraj wieczorem poszedł spotkać się z kolegą na Kazimierzu w Krakowie. Nagle jakieś " coś " podeszło i Go zamordowało. Obrażenia wskazują że maczetą."

Gdzie znicze, kwiaty, krzyże, oburzone tłumy, masowa histeria w mediach? Ktoś się wybiera zdemolować lokal? Taka śmierć się widać nie liczy.

#krakow
  • 118
  • Odpowiedz
Ta patola - kucharz z restauracji na 99% był ućpany, kto pracował w gastro ten wie. Mam nadzieje, że #!$%@?ą go na długie lata. Szkoda chłopaka, szkoda rodziców, brak słów... R.I.P
  • Odpowiedz
nazywasz 22 latka dzieciakiem? Chyba coś ci się ego zaburzyło :). Ludzie w tym wieku potrafią być o wiele dojrzalsi i inteligentniejsi od 30 latków.

@damianooo5:
Może porównując rózne osoby. Jednak ta sama osoba w wieku 30 lat i 22 lat, to przepaść. Tez jak miałem 22 lata, to myślałem że wszystkie rozumy pozjadałem.
  • Odpowiedz
  • 0
@Andreth To sie dzialo niedaleko mnie, wczoraj 2 razy bylem przejazdem, znicze I Iudzie sa, zamieszek I demoliwania lokalu nie ma, wydaje mi sie ze to dobrze.
  • Odpowiedz
zamieszek I demoliwania lokalu nie ma, wydaje mi sie ze to dobrze.


@Negard: Oczywiście, że dobrze. Napisałam to tylko w kontekście tego, co się działo w Ełku.
  • Odpowiedz
@Coario: Wprowadzić karę śmierci !!! Takie ścierwo nie powinno egzystować!
Może wtedy reszta patusów pomyśli dwa razy jak im taki pomysł wpadnie!

Pomyśli? Chyba żartujesz, ja już straciłem nadzieje. Wybudować getto i niech ta patologiczna swołocz sie tam kisi
  • Odpowiedz
Studiował w Maastricht ze średią 5.0, znał 5 języków, otrzymał stypendium naukowe w Chinach, wspaniały młody człowiek o niebywałym intelekcie. Właśnie przyjechał zrozpaczony na pogrzeb swojego ukochanego dziadka.


@Andreth: Ale mi się smutno zrobiło
  • Odpowiedz
Zle sie stalo to napewno ale to tyle i tylko tyle. Mysle ze w takim przypadku resocjalizacja jak najbardziej mu pomoze bo nie bylo to morderstwo z premedytacja tylko ktos go wkurzyl wczesniej no i na jego nieszczescie doszlo jeszcze do pomylki. Musi nauczyc sie po prostu panowac nad emocjami zwlaszcza jak juz za duzo wypije. Mysle ze conajmniej 8 lat przesiedziec powinien bo jednak kogos zabil.
  • Odpowiedz
A ja mam taka swoja teorie na ten temat. W Polsce panuje przyzwolenie ze strony policji i sądow na pobicia-czasami ciezkie koncza sie smiesznymi wyrokami, albo umorzeniem sprawy, albo nawet nieprzyjeciem zgloszenia-wystarczy ze ofiara cos wypila i juz jest pretekst do nieprzyjecia zgloszenia-mial tak moj kumpel ktoremu ktos zlamal nos w barze. Moim zdaniem pobicie, nawet bez tla rabunkowego powinno byc baaaaardzo surowo karane, tak aby w kazdym patolskim lbie zalegala wizja
  • Odpowiedz
@FullmetalJanusz: Akurat jeśli chlał i to za swoje (pracował zdaje się w tej budzie), to płacił w hooj podatku (vat, akcyza, dochodowy, etc.), z drugiej strony ofiara rokowała świetnie jako zagraniczny stypendysta ale niemal na pewno nie jako 'budowniczy' polskiej potęgi. Prędzej chińskiej może.
Ale do meritum, ktoś tu napisał, że nie ma bardziej przykrej rzeczy, niż patus zabijający zdolnego człowieka. Widzisz, gdyby obowiązywała kara główna, to może ten patus
  • Odpowiedz