Wpis z mikrobloga

Rok 2016 - zestawienie kilku kryptowalut:

Niewątpliwie największe "wow" pod kątem wzrostu kapitalizacji zrobił monero, którego kapitalizacja w ciągu roku wzrosła 33 razy. Następne jest Ethereum prawie 8 krotny wzrost i Bitcoin ponad 2 krotny wzrost ( w przypadku btc mówimy o miliardach dolarów, w przypadku pozostałych walut są to wartości liczone w milionach ).

Rok 2017 prezentuje się bardzo ciekawe szczególnie ze względu na istną szarżę bitcoin'a do wartości 1000$+
Monero odniosło ogromny sukces, projekt został jakby nagle zauważony, doceniony. Nie mogę się doczekać dalszego rozwoju projektu i kolejnych newsów.
( małe graficzne porównanie kilku faktów menoro vs bitcoin: http://imgur.com/a/De0G2 )

Większość z kryptowalut przeszła już fazę głębokich korekt. Teraz wszystko w rękach developerów - aktualizacji i rozwoju. Niewątpliwie wzrost ceny kryptowalut będzie po części hamowany ( a także często wspomagany ) przez wzrost ceny bitcoin'a - na co należy uważać dobierając ceny wejścia i wyjścia z rynku. Jednak na pewno w długim okresie czasu, każdy wyjdzie na plus ( chociaż nie radzę zakupić krypto i zapomnieć o tym co się dzieje, bo może się okazać, że w jakimś projekcie zostanie wykryty błąd i lepiej mieć to na uwadze, aby szybko wyjść z rynku ).

Poza poniższymi walutami warto także zwrócić uwagę na:
Waves
Synero
Factom
MAID
Lisk
i na pewno się jeszcze jakieś znajdą, może sam coś polecisz?

Bitcoin
Kapitalizacja (rozpoczęcie roku): $6,161,215,794
Kapitalizacja (zakończenie roku): $14,590,356,108
Cena za jednostke (rozpoczęscie roku): $411.99
Cena za jednostke (zakończenie roku): $908.17
Najwyższa cena w roku: $909.94

Ethereum
Kapitalizacja (rozpoczęcie roku): $80,339,474
Kapitalizacja (zakończenie roku): $638,041,577
Cena za jednostke (rozpoczęscie roku): $2.83
Cena za jednostke (zakończenie roku): $7.31
Najwyższa cena w roku: $19.59

Ethereum Classic
Kapitalizacja (rozpoczęcie roku): $47,874,732
Kapitalizacja (zakończenie roku): $90,639,072
Cena za jednostke (rozpoczęscie roku): $0.58
Cena za jednostke (zakończenie roku): $1.05
Najwyższa cena w roku: $3.30

Monero
Kapitalizacja (rozpoczęcie roku): $4,707,521
Kapitalizacja (zakończenie roku): $133,545,372
Cena za jednostke (rozpoczęscie roku): $0.448294
Cena za jednostke (zakończenie roku): $10.38
Najwyższa cena w roku: $13.50

Dash
Kapitalizacja (rozpoczęcie roku): $16,081.586
Kapitalizacja (zakończenie roku): $70,675,107
Cena za jednostke (rozpoczęscie roku): $2.64
Cena za jednostke (zakończenie roku): $9.67
Najwyższa cena w roku: $14.42

#bitcoin #ethereum #etc #monero #eth #ethereumclassic #xmr #dash #btc #kryptowaluty
  • 13
  • Odpowiedz
@kryptopomocnik:

Jednak na pewno w długim okresie czasu, każdy wyjdzie na plus...


Jak każdy, skoro jedyne pieniądze jakie są na rynku to te, które inwestorzy wpłacają, a do tego istnieją górnicy, którzy sukcesywnie sprzedają inwestorom wydobyte bitcoiny (bez kupowania ich najpierw). Czyli w przyszłości łączna suma pieniędzy wydanych przez inwestorów (wpłaconych) będzie większa niż suma pieniędzy uzyskanych dzięki sprzedaży.Różnica to pieniądze uzyskane na sprzedaży BTC przez górników (czyli około 1 miliona
  • Odpowiedz
@mmaaqq: Fajnie, że się interesujesz, dociekliwość to dobra cecha :)
Owszem do zakupu bułki btc się nie nadaje (opłata transakcyjna przekracza wartość bułki), ale do zakupu dobrego telewizora za powiedzmy 4.4k już czemu nie? Popatrz: kupujesz tv za 1btc. Żadna wymiana walut na złotówki czy inne fiaty nie zachodzi, żadna giełda nie bierze udziału. Ilość btc się nię zmieniła, a stajesz się posiadaczam tv o wartości 4400zł.
  • Odpowiedz
Zatem matematycznie rzecz biorąc niemożliwym jest, aby każdy inwestor osiągnął zysk, bo na każdego takiego musi przypadać taki, który pieniądze traci, a do tego trzeba pokryć w jakiś sposób dochody górników. Czy gdzieś jest błąd w moim rozumowaniu?


@mmaaqq: Są jeszcze podatki od transakcji. Jeżeli dojdzie do popularyzacji Bitcoina to podatki wystarczą na utrzymanie kopalń. Obecnie podatki stanowią prawie 5% przychodu górników (reszta to nowo wyprodukowane bitki, ale tych w końcu
  • Odpowiedz
@Javkens: Dużo się nim interesowałem, kiedy było nim głośno i był w okolicy 8$ o ile dobrze pamiętam. Ale jakoś potem o nim zapomniałem i do dzisiaj nie słyszałem nic rewolucyjnego, a jeżeli Ty coś wiesz to chętnie się dowiem.

@ermak: Obiła mi się ta nazwa o uszy, ale nie badałem dokładniej. Możesz coś o nim powiedzieć?

@mmaaqq: Moja wypowiedź którą zacytowałeś dotyczy faktu, że wartość kryptowalut wzrasta, więc
  • Odpowiedz
@kryptopomocnik: backholdernapokładzie ;)
wbudowany mixer, kiedyś tam był audyt, w przyszłości ma być onemarket i jakiś secret project^^
ogólnie to wzięli się coś tam za promocję i trzeba liczyć, że będzie rosło ( ͜͡ʖ ͡€)
  • Odpowiedz