Wpis z mikrobloga

@enron: A potem odkrywasz rzeczywistość i wiesz, że masz lossy w grach online, problemy z Twitchem, co jakiś czas problemy z YT, a to wszystko przez to, że Orange cebuli na routingu. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@MichaelT128: dotąd zamiast tego miałem Netię ledwo wyciągającą 10/1Mbps. Jak mi te 300 będzie przycinało nawet do 20 to i tak będzie luksusowo ;)
@SpiderFYM: Orange ma tragiczne wyjście na świat. Nie korzysta z PLIXu, największego punktu wymiany ruchu w Polsce, bo każe sobie płacić za dostęp do swojego TPIXa. Dzięki temu nawet ruch z Polski do Polski potrafi lecieć za granicę. Jeżeli chodzi o gry online z serwerami za granicą to standardem są lossy na poziomie 10%. Winny jest tutaj styk z Telią, który jest prawdopodobnie zapchany. Taki stan rzeczy utrzymuje się od roku.
@MichaelT128: serio, nadal? Pamiętam te jazdy jeszcze sprzed 4-5 lat, myślałem że już udało się zwalczyć te problemy - a tu niespodzianka :)
Jan by die patrzeć, i tak będzie lepsze od tego co wcześniej dawała Netia (na łączu TPSA zresztą :)
@jakub-korzyniewski: słabo ogólnie, że jest taki spadek na prędkości, spróbuj to zgłosić na techniczną, może gdzieś na kablu jest problem, jak Ci się chce oczywiście. Usługa jest w technologii FTTH czy skrętka? Wiesz moze?
@petrydz: Wiesz co ogólnie to jest trochę pogmatwane. Internet biorę od takiego gościa z naszej miejscowości, który chyba po prostu wykupuję co miesiąc jakiś tam pakiet od Orange i rozdziela nam internet na osiedlu między kilka rodzin. Nie wiem czy zawsze było to Orange, ale raczej tak. Ogólnie zaletą jest fakt, że awarie występują rzadko. Nigdy nie miałem tak, że byłem kilka dni bez internetu. Niestety ping i niski upload to