Wpis z mikrobloga

Powoli ogarniam sobie #homeoffice i musze wreszcie podjac decyzje co zrobic z monitorami. Opcje narazie mam dwie, roznica 50zl wiec zadna. Robota typowo biurowa - excel, programowanie itp, sporadycznie pewnie sobie pogram w cos na tym

1. Jeden monitor 23 cale full hd IPS https://www.morele.net/monitor-aoc-i2369vm-579267/
2. Dwa razy monitor 19,5 cala matryca TN 1600x900 https://www.morele.net/monitor-aoc-e2070swn-609937/

Sklaniam sie delikatnie ku opcji nr 2, da mi to duzo wieksza przestrzen robocza nawet jezeli wysokosc jest mniejsza niz w (1) i rozdzielczosc troche nizsza. Wydaje mi sie, ze tak bedzie wygodniej. W pracy korzystam z dwoch 24 calowych full hd i moze az tak super nie bedzie ale chyba lepsze to niz ekranik laptopa i jeden monitor, nawet jesli wiekszy.

#monitory #pcmasterrace #komputery #morele
  • 17
@biker89 jabl korzystałem przez jakiś czas z dwóch 19" i na 24 full HD jest mi lepiej. Można spokojnie otworzyć dwa ona obok siebie np. edytor + przeglądarkę.
@Yahudi: Wlasnie o matrycach TN slysze zupelnie skrajne opinie. Do grafiki sie srednio nadaja, sa bladsze, kiepsko z odwzorowaniem kolorow itp czy katami widzenia. Dla mnie te rzeczy nie sa az tak istotne jak powierzchnia robocza
@biker89: niby tak, ale skoro ma to na siebie zarabiać i ważna jest powierzchnia robocza to 21:9 za ok.1200zł było by idealne, ale to moje zdanie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
powierzchnia robocza


@biker89: No to jedziemy. Na powierzchnię roboczą nie wpływa wielkość monitora tylko właśnie rozdzielczość. Masz dwie opcje:
1x1920x1080 = 2 073 600
2x1600x900 = 2 880 000
Różnica wydaje się spora na pierwszy rzut oka - prawie 50% więcej (lub 30% mniej, zależy od której strony patrzysz). Niestety, to nie jest tak różowo. Mając dwa monitory sporo powierzchni się marnuje - Na pewno nie wrzucisz sobie części okna na
@Yahudi: O, to jest komentarz, na ktory czekalem! Opcji pivota (a raczej jego braku) faktycznie niedopatrzylem. Z ta rozbudowa to tez jakos tego nie widze, ale kto wie :)