Wpis z mikrobloga

@Badyl69: Zgadza się. Jeśli w ciągu 7 dni od otrzymania mandatu zaocznego (czyli wystawionego bez Twojej obecności np. z fotoradaru) nie opłacisz tego mandatu, sprawa trafia do sądu grodzkiego. Jeżeli nie będziesz odbierał listu to za dzień otrzymania mandatu uznaje się termin upływu drugiego z kolei awizo - celowo jest to zrobione w ten sposób bo inaczej nikt by nie odbierał mandatów przesłanych pocztą ( ͡° ͜ʖ ͡°
@Patryk7975: no dobra ale mandat przyszedł do firmy a pracodawca wskazał mnie. Ja nie odebrałem awizo. Teraz jak chciałem to juz go nie było.
To jak to dalej wyglada? Następnym razem mogę sobie wskazać jakiegoś żula, podać fikcyjny adres i mam to z głowy? Bo trochę to tak wyglada. Ktoś mnie wskazał.
@Badyl69: Jeśli awizo było raz to będzie jeszcze drugi. Kierującego pojazdem wskazuje właściciel pojazdu. Jeżeli mimo wskazania przez właściciela nie poczuwasz się do winny to nie płacisz mandatu i wyjaśniasz sprawę w sądzie.
@Badyl69: Przesyłkę dwukrotnie awizowaną, uznaje się za odebraną. Dlatego zalecamy odbiór dokumentów i przesłanie skanów na skrzynkę mandaty@yanosik.pl - będziemy mogli wtedy udzielić ewentualnej pomocy( ͡° ͜ʖ ͡°)