Wpis z mikrobloga

@Gimbazjon303: Jak na idiotę? Człowieku chcesz być myśliwym. Bycie nim to jest, moim zdaniem, zaszczyt. Potraktują Cie z szacunkiem, a jeśli będziesz się mocno angażował zobaczysz jaka fajna to będzie "nowa rodzina".
Sam ostatnio rozmawiałem z jednym chłopakiem, który właściwie za dwa tygodnie będzie miał egzaminy na myśliwego. Też w ogóle nikt w rodzinie u niego nie był myśliwym, też nikogo nie znał, a teraz jeździ z innym myśliwym na
  • Odpowiedz
@Gimbazjon303: @radzio541 ma rację - jak się zaangażujesz, to przeżyjesz niezłą przygodę już na samym początku. Tylko też musisz uważać, bo są typy, które widząc młodego i ambitnego zaczną go wykorzystywać lub też ograniczać, żeby się nie wychylał. W tym środowisku warto dzielić przez pół to, co Ci powie inny myśliwy.
No i szykuj portfel, to nieuniknione.
Może to co napisałem powyżej nie brzmi zachęcająco, ale składaj papiery czym
  • Odpowiedz
@Gimbazjon303 mam jeden atlas po dziadku, wszystkie akty prawne i vademecum mysliwskie w podziękowaniu od koła, więc mam się z czego uczyć :D lezalby tylko na polce ;p
Za miesiąc juz na staż, wiec życzę sukcesu "koledze po fachu" ;))
  • Odpowiedz
@Gimbazjon303: I dzięki za zdjęcie. Az chyba sobie kupię, żeby zobaczyć jak to napisali.
Od siebie polecam jeszcze "Łowiectwo" Okarmy i Tomka, praca zbiorowa. Książka bardziej naukowa niż inne dostępne na rynku pozycje typu "vademecum", ale opisana zrozumiałym językiem. Dużo nowoczesnego spojrzenia w postaci zagadnień dot. ochrony ekosystemów, zarządzania populacjami itp.
  • Odpowiedz
@Yazith: @radzio541: @VVadera: @Nitro_Express: xD wiedziałem, że b--ń myśliwska jest droga (trochę strzelam sportowo z broni krótkiej tak btw) ale jak teraz sobie obczajałem jakiejś znośnej jakości optykę do sztucerów itp. to aż usiadłem :D Trzeba będzie pozbierać żeby nie kupić byle gówna. Możecie mi napisać czego Wy używacie?
Wiem, że w moim przypadku pytanie się teraz o b--ń to falstart ale po prostu
  • Odpowiedz
@Gimbazjon303 Howa 1500 30-06 i PWS ln-04. Polecam tą lunetę. Kiedyś po polowaniu w nocy porównywaliśmy ją z fetą i svarowskim. Delta się chowała w tyle a co do jasności to na prawdę nie dużo odbiegała od svarka. W naszym 35os kole mamy już 8 szt tych lunet.
  • Odpowiedz
ale jak teraz sobie obczajałem jakiejś znośnej jakości optykę do sztucerów itp. to aż usiadłem

@Gimbazjon303: Na jaki przedział cenowy patrzyłeś? Bo niektórzy muszą usiąść przy pięciu tysiącach, a inni dopiero przy dziesięciu.
  • Odpowiedz