Wpis z mikrobloga

Jakiego producenta karty graficznej wybrać? Jakie chłodzenie będzie najcichsze(najlepiej półpasywne).
Zamierzam kupić sobie grafikę GTX 1050 i wybór jest tak ogromny, że ciężko jest mi się zdecydować. Grafy będę używał głównie na Linuxie oraz w programach graficznych. Nie widzę za bardzo sensu w dopłacaniu do wersji Ti. Sam będę się bawić w podkręcanie. Mam nadzieję, że można będzie zapisać zmodyfikowane ustawienia taktowania w pamięci karty graficznej.
Cena oczywiście jak najniższa mnie interesuje.

#kartygraficzne #komputery #pc #pytanie #pytaniedoeksperta ! #kupujzwykopem #sprzetkomputerowy #pcmasterrace #linux #linuxgaming #gtx1050 #nvidia #podkrecanie #overclocking
  • 11
  • Odpowiedz
@Komhir: Przeważnie dwa wiatraki pracują ciszej od jednego. Musisz poszukać testy głośności wszystkich kart. Wiem tylko, że ta wersja msi co wysłałem, ale z jednym wiatrakiem pod obciążeniem ma około 36dB. W spoczynku około 25dB.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
Wolał bym coś półpasywnego, bo karta przez większość czasu będzie w spoczynku, używana do programowania zbytnio się nie spoci.
  • Odpowiedz
@Komhir: przy tej karcie graficznej to i tak mało sobie policzyli za to chłodzenie.
Ludzie kupując gtx 1060 lub gtx 1070 od msi gaming x, najczęściej muszą dopłacić 250zł, w porównaniu do karty ze standardowym chłodzeniem.
  • Odpowiedz
@Pawci0o: Widzę również wersję bez "X" w nazwie. Cena taka sama, niższe taktowane, ale za to dodatkowe złącze PCI-E 6-pin. Nie wiem jak wygląda teraz sprawa z podkręcaniem kart graficznych i czy naprawdę może się to przydać.
  • Odpowiedz
@Komhir: Wersja x jest bardziej podkręcona, obie karty graficzne potrzebują dodatkowego zasilania (Power Connectors 6-pin x 1) Sprawdziłem na stronie producenta.
Karty graficzne z serii pascal oferują symboliczne pokręcanie, moim zdaniem nie ma to sensu w przypadku tej karty.
+10% po oc, w przypadku gdy trafisz na lepszą sztukę.
  • Odpowiedz