Wpis z mikrobloga

Mirki często podróżujące - o co może chodzić? Kupiłem bilet lotniczy do Azji, ale z niego zrezygnowałem (przed wylotem). Zgodnie z taryfą opłat (te kilkanaście stron tekstem dołączone do e-ticketu) jako,że to była najtańsza ekonomiczna taryfa - możliwość zwrotu 50% kwoty przy rezygnacji przed wylotem.. Zgłosiłem taki zwrot, otrzymałem potwierdzenie,że tyle zostanie zwrócone (50%) z dokładnym wyliczeniem kwoty. Dziś zwrócili całą wartość bez żadnych potrąceń (czyli 2300 zamiast 1150).
Jest jakieś sensowne wytłumaczenie tego? Kupowałem bilet w tickets.pl na firmę. Czy może fakt,że wystawili fvat do biletu nie umożliwił im zwrotu innej wartości niż całość?

#lotnictwo #podroze
  • 6
@krupek: anulowales moze w ten sam dzien? Wtedy to jest tak zwany voiding i jest za grosze albo darmo. Jesli nie to mogles nie zrozumiec regul, one maja 9 wariacji roznych regul z czego jedne sa zalezne od drugiej razy przed i po odlocie.
@bim: @valdo: tickets.pl samo ze swojej strony przeanalizowało reguły i napisało o zwrocie 50%. Zwróciłem tydzień po zakupie. Strzelam, że jest tak jak mówi @valdo: , anulowałem lot miesiąc przed podróżą więc spokojnie to miejsce sprzedali. Ciekawe tylko czy wszystkie linie tak podchodzą do tego, bo w zasadzie to powoduje że zakup wyższych taryf "flex" nie ma sensu.
@valdo Miales szczescie bo nawet przy resprzedazy biletu nie daja od tak zwrotu calosci. Prowadze biuro podrozy i troche babram sie w rulsach itd :x ahoy.io w lutym startujemy z publiczna beta :)