Wpis z mikrobloga

#linux #linuxmint

Jakieś dwa tygodnie temu, ja zatwardziały windowsowiec z ciągotami do nieznanego pomyślałem tak sobie pomyślałem co ja właściwie robię na tym kompie. Gram w jedną grę, #!$%@?ę głupoty na wykopie i parę innych rzeczy. No więc skasowałem całkowicie Windows 10 (żeby mnie nie kusiło, a poza tym to i tak pirat był) i zainstalowałem #mint xfce.

Po dwóch tygodniach stwierdzam, że da się tego używać.
Moja gra #worldofwarships działa równie dobrze jak pod windowsem.
Udało mi się skonfigurować tuner DVB-S2. Kodi + tvheadend i prawie działa ok (3 dni nad tym siedziałem :)
Bezprzewodowy pad x360 działa bezproblemowo. Vive La Emulation.
Drukarka działa.
Jest Eagle na linuxa.

Z wad, to zauważalnie wolniej się uruchamia w porównaniu do Win10 i obsługa wielu monitorów mogłaby być lepiej zrobiona.

Ogólnie jestem zadowolony.
  • 17
@BobekNierobek: Tak CSMT jest włączone

@fervi:

Przecież to jakiś Linux-szmelc, wgraj coś porządnego


Bazuje na Ubuntu tylko mają swoją nakładkę i ułatwienia. Dla mnie idealny. Na Ubuntu wydajność jest jednakowa także nie obrażaj mojego distro ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@fervi: Mam Nvidię na minimalnych w Windows 110 fps. Na linuxie 20-30. Trudno się mówi. Mam dualbota także nie cierpię bardzo z tego powodu
@fervi: Korzystałem ze sterowników producenta na nouveau to w ogóle miałem chyba 5 czy 10 fps lub crash ..

Serio nie ma co szukać. Nie mówię że linux jest #!$%@?. Zwyczajnie na moją konfigurację nie zoptymalizowano sterów lub jest to już zbyt stare i tyle