Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mam straszną potrzebę robienia czegoś, co pomogłoby w rozwoju społeczeńtwa i ludzkości jako ogółu. Na studiach (informatyka here) nie idzie mi źle, powiedziałbym nawet, że jestem jednym z najbardziej ogarniętych studentów. Uwielbiam programować. Szczególnie podoba mi się programowanie aplikacji mobilnych. Jednak gdy myślę, ile czasu ludzie marnują przy smartfonach, na fejsbuczku, wstawiając selfie na insta, czy kolejnego snapa jak to się "naebali", to automatycznie nie potrafię czerpać z tego przyjemności. Mam wrażenie, że marnuję swój potencjał, który mógłbym wykorzystać na naukę innych technologii, jak np sztuczna inteligencja, jednak... Nie jest dla mnie to tak interesujące jak apki mobilne. Staję więc przed wyborem - czy robić coś, co sprowadza się właściwie do uwsteczniania społeczeństwa i jego ogłupiania, ale jednocześnie... Po prostu mi się podoba, czy też zmusić się do nauki konkretniejszych technologii, ryzykując jednak wypalenie zawodowe i pracę "na przymus".

#programowanie #androiddev #gorzkiezale

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( http://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Asterling
  • 7
@AnonimoweMirkoWyznania: ale aplikacje mobilne to nie tylko fejs, instagram czy snap. To kupa innych, przydatnych apek, które sprawdzają się w różnych zastosowaniach. Np. jakdojade, livescores czy pyszne.pl to przecież apki nie mające zupełnie nic wspólnego z tym co wymieniłeś, a jednak masa ludzi z tego korzysta. Więc dlaczego zawężasz dziedzinę tylko do kilku podstawowych i najbardziej popularnych przykładów?
Jeśli kręcą Cię aplikacje mobilne, ot po prostu je pisz. Nie tylko na