Wpis z mikrobloga

Ale mnie jedzenie #!$%@?, to codzienne kombinowanie, żeby coś #!$%@?ć, fajnie jest coś czasem zjeść, jako pizze, kebab, sharme, karkówke, naleśniki ale #!$%@? raz na jakiś czas, reszte mógłbym #!$%@?ć jakieś gotowe koktajle, byle by zapewnić składniki odżywcze.
  • 23
  • Odpowiedz
@MichalStroz: mam ten sam problem cumplu. Myślałem że maszyna do gotowania na parze rozwiąże mój problem, bo już łatwiej robić jedzenia się nie da ale minus jest taki że smakuje naprawdę #!$%@? - jak woda z solą. Ostatnio kupiłem Philips Air Fryer, #!$%@? tam parę nóżek od kurczaka, posolę i psiknę oliwą z sprayu a za 20 minut jedzenie jest gotowe. Jeśli nie masz zmywarki to z czyszczeniem jest trochę #!$%@?,
  • Odpowiedz
Po soylencie jestes jak komora w auszwitz, zyklon b vo chwile z twojej dupy, no i trzeba wody duzo pic to tyle.

Sa jeszcze soylenty z suplami jakimis dla smieszkow co chca byc crossfit czy brainiac ale nie testoealem. Bo suplementy to placebo troche.
  • Odpowiedz
Jadłem tylko #joylent przez 2 tygodnie. Czułem się lepiej i nie marnowałem czasu na jedzenie ;) brakowało mi tylko trochę gryzienia. Teraz jem zazwyczaj zamiast śniadania, bo nie mam rano czasu na analogowy posiłek.
  • Odpowiedz
@MichalStroz: A co to za problem? Przecież szybkie, tanie i zdrowe posiłki to żaden problem. Tylko nie są super smaczne. Moje śniadanie od dawna już wygląda zazwyczaj tak:
Posiłek wersja nr 1: 250g chudego twarogu + łyżka oleju rzepakowego + łyżka oleju lnianego + łyżka jakiegoś innego oleju, nie pamiętam + kilka rodzynek dla smaku.

Posiłek wersja nr 2:
mix owsianka + otręby + 3 rodzaje orzechów + daktyle + rodzynki
  • Odpowiedz
@MichalStroz: @GregPelka: Czytałem kiedyś o jedzeniu wszystkiego w formie płynnej. Picie takiej brei zmiksowanego jedzenia ugotowanego w jak najłatwiejszy sposób i później doprawionego. Chwalono w tym rozwiązaniu niski stopień przetworzenia jedzenia, szybkość jedzenia, łatwość przygotowania i zabrania ze sobą, ale za cholerę nie mogę tego znaleźć..
Przypomniałem sobie o tym czytając ten wpis i komentarze.
  • Odpowiedz
@purdzynator: Żeby uzyskać płynną formę, wystarczy je zmiksować wraz z czymś o dużej zawartości wody.
Ja tam się nie znam, ale to chyba nie działa tak jak konserwowanie czy kilkukrotna obróbka termiczna ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@purdzynator: W tej kwestii to oczywiście masz racje ;)
Ja, pisząc przetworzenie, miałem na myśli tylko to złe, obniżającą wartości zdrowotne i odżywcze jedzenia.
Tak czy inaczej, poczytał bym coś o tym, bo mam problem z utrzymaniem odpowiedniej ilości kcal dziennie, a że jestem leniem to samemu nie chce mi się eksperymentować ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@ma4cin1101 Ja swoim klientom (tym zabieganym) zawsze polecam zaopatrzyć się w dwa shakery, lejemy litr kefiru, 200 g platkow jaglanych/owsianych, 100g orzechów, 30g nasion chia. 80g odżywki białkowej i 200-300g owoców. Dietetycznie oczywiście nie jest to poprawne postępowanie, ale jak gosc mowi mi ze wiekszosc zycia spedza w samochodzie i je prowadząc to nie za wiele moge mu zaproponowac.
  • Odpowiedz