Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Czytając anonimowe zauważyłem, że ktoś zrobił mini podsumowanie swojego roku i w sumie pomyślałem, że też zrobię. I jak sobie o tym pomyślałem, to całkiem niezły postęp zrobiłem, biorąc pod uwagę życie w wegetacji i przegrywie.

- ukończenie technikum informatycznego i zdanie matury, jednocześnie nie dostając się na studia. złożyłem papiery tylko na wat
- praca jako freelancer programista, od końca szkoły do dzisiaj zarobione ok. 50k
- pomoc mamie z wydatkami (mieszkamy bez ojca): nowy samochód, ocieplenie domu, węgiel i inne mniejsze wydatki
- wyjście z friendzone, pierwszy w życiu związek, trwający już 3 miesiąc

Minusy:
- wciąż przegrywowy wygląd, może trochę lepiej się ubieram
- brak życia towarzyskiego. poza dziewczyną nie mam żadnych znajomych. także wciąż piwnica, jedynie spotkania z nią i czasem jej znajomymi

W sumie nie wiem po co to piszę, może to będzie motywacja dla kogoś. Ja siebie zmotywowałem czytając to, co tu napisałem. Jakby mi ktoś powiedział, że tyle się zmieni przez jeden rok, to bym nie uwierzył. Może tak samo będzie z wami w zbliżającym się nowym roku?
Bliżej mi do #przegryw czy #wygryw ?
Trzymajcie się.

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( http://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop

Bliżej mi do #przegryw czy #wygryw ?

  • #przegryw 28.2% (24)
  • #wygryw 71.8% (61)

Oddanych głosów: 85

  • 12
@sokytsinolop: 6k to nie jest nie wiadomo co dla programisty, ale nikt nie płaci takiej kasy szczylowi po szkole. Gość musi być talentem z przynajmniej jednym porządnym i dobrze zagwiazdkowanym projektem na Githubie, albo zdobywcą jakichś nagród w konkursach programistycznych...nawet w takim przypadku dostanie 6k na start to kwestia farta w znalezieniu firmy.
@AnonimoweMirkoWyznania: Znalezienie dziewczyny, samemu nie mając znajomych to jest wielki sukces, mało która dziewczyna by przymknęła na to oko. Gorzej, że w trakcie ewentualnego rozstania czy rozwodu w odległej przyszłości, wszyscy zeznają na korzyśc laski/stoją po jej stronie.
Tak czy inaczej brawa.
OP: @InnychNieBylo: Mam 20 lat, pierwszy kod napisałem w wieku lat 12. Doświadczenie jest, kilka własnych projektów, konkursy też się znalazły. Jednak wcześniej programowałem dla siebie i zarabiałem tylko na swoje drobne wypadki, aby nie obciążać mamy. Programowałem hobbystycznie. Teraz to już praca, więc minimalnie mniejsza przyjemność.

@laszlopl: Z tym brak mi motywacji, bo serio z wyglądem kiepsko. Ale tak to jest jak się zaniedbuje to od 20 lat.