Wpis z mikrobloga

@SOLGAZ: to chyba pomyliłeś z płytami ceramicznymi (elektrycznymi). Indukcja ma 2 moduły (obwody) po 230v, czyli lewa i prawa strona. Już nie raz miałem na serwisie płyty po podłączeniu 3 faz, gdzie łączyli ją do przewodu zerowego, bo zazwyczaj są 2 przewody zerowe (2 fazowe, oraz uziemienie, czyli 5 przewodów).
  • Odpowiedz
@Felonious_Gru: a gdzie podłączysz 3 fazę ? Jak tam masz 2 obwody, każdy z nich zasila 2 pola, a ta 3 faza to po co ? Wtedy miałbyś 3 przewody fazowe i 3 przewody zerowe + uziemienie. A tak to większość "znafców" podłącza 3 fazę pod zero i płyta jest do kosza, obczaj sobie elektrodę, albo pokaż mi na obrazku, gdzie podłączyć 3 fazę i jaką rolę ona spełnia:
Neaopoliti - @Felonious_Gru: a gdzie podłączysz 3 fazę ? Jak tam masz 2 obwody, każdy...

źródło: comment_YS02MRc7QtoqBM9u9sbLItWWBWX02WuU.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Felonious_Gru: no bo takich nie ma xD powielasz głupoty, a później ludzie podłączają 3 fazę pod przewód neutralny, no bo jest 5 przewodów (2 fazy, 2 neutrale, 1 uziemienie) i płyty eksplodują. Na zdjęciu masz to jasne pokazane, 2 moduły po 230v każdy. A gdzie ty chcesz wepchać 3 fazę i co ona ma zasilacz ? Faza ma średnio 20 amper co daje 4.6 kW
  • Odpowiedz
@Felonious_Gru: czy Ty nie rozumiesz, że L3 (3 faza) w gniazdku połączeniowym płyty indukcyjnej jest pusta ?
OK, 3 fazy mogą posiadać płyty niestandardowe, czyli powyżej 60 cm. Tam masz normalne 2 moduły jak pokazałem na zdjęciu oraz dodatkowo jest jeszcze 1 moduł (występuje to tylko w przypadku, gdy ilość pól grzejnych jest na poziomie 5+). Wtedy 3 faza idzie na ten 3 moduł. Prosiłem, żebyś pokazał po co 3 faza
  • Odpowiedz