Wpis z mikrobloga

Mirki którzy się bawili z #raspberrypi !!
Trzy pytania
1.Coście robiliście z malinką ciekawego?
2.Ile tak może malina ukombajnić? Bo zakładam, że postawienie nań serwera gitowego, serwowania dysków, jakieś centrum do multimedijów, i jeszcze parę sztuczek to może być za ciężko coby uciąg ruszył? (szczególnie, że dla mnie centrum multimedyjalne musi nieskazitelnie kopytkować)
3.Jakieś śmieszne porady? ( ͡° ͜ʖ ͡°) coś w stylu "jak skonfigurujesz to zrób sobie obraz karty, bo coś popsujesz i jedziesz od nowa z zabawą" ? albo chociaż

  • 5
  • Odpowiedz
@BlackySeth:
Multimedia na RPi działają chyba najlepiej, ale cudów też nie oczekuj. :)
Co do Gita to polecam Gogs-a do małych potrzeb. Ogólnie webowe aplikacje w Go stosunkowo wydajnie (moim zdaniem) działają na ARM. USB jest wolne na RPi (1 host -> hub -> 3 usb), może ci się dławić z dyskami np.
Zwróć uwagę na czas dostępu karty SD (wcale szybkość w MB/s i klasa się nie przekłada na odczuwalną)
  • Odpowiedz
@BlackySeth: Ja korzystam jako TV oraz do retro gier. Postawione mam środowisko graficzne jak coś potrzebuję zrobić na linuksie szybko, a tak odpalone emulationstation z grami (mam chyba z 7k na przeróżne platformy) do tego kodi z wtyczką do telewizji (weeb.tv głównie). Kiedyś jeszcze bawiłem się sensorem natężenia światła, beeperem i probowałem coś stworzyć związanego z inteligentnym domem.

@jestem_w_szoku:

Jeśli nie masz wifi (3) wbudowanego, to unikaj dongli z chipami
  • Odpowiedz