Wpis z mikrobloga

Teraz ja dorzucę parę ciekawostek:

- LeBron dzisiejszej nocy wskoczył na 8. miejsce w ilości zdobytych punktów all-time i licznik w tym sezonie się zatrzyma, jeśli przez pozostałe 56 meczy sezonu będzie rzucał mniej niż 20,6 ppg (do swojego byłego teammate'a traci bowiem 1154 punkty).

- Isaiah Thomas zanotował 5. najlepszy wynik w historii NBA w ilości zdobytych punktów dla zawodnika o wzroście 5'9" i mniej. Rekordzistą jest tutaj Calvin Murphy z 57 punktami.

- #porzingod został rekordzistą NBA w ilości zdobytych trójek w karierze dla zawodnika o wzroście 7'2" i więcej. Zdobył ich już 141 i potrzebował na to zaledwie 100 meczy. Dotychczasowym rekordzistą był Arvydas z 136 trójkami w 470 meczach.

Wśród zawodników:
- o wzroście 7'1" i więcej rekordzistą jest Hawes (342 trójki w 652 meczach) - Kristaps jest trzeci (wyprzedza go jeszcze Meyers Leonard - 164 / 253)
- o wzroście 7'0" i więcej rekordzistą jest Bargnani (627 trójek w 550 meczach) - Kristaps jest czwarty
- na pozycji PF / C rekordzistą jest Clifford Robinson (1253 trójki w 1380 meczach) - Kristaps jest 24.

- W zeszłym sezonie Clippers bez Griffina mieli rekord o .031 lepszy, byli na + o 1,7 punktu więcej, mieli skuteczność z pola większą o 0,6% i o 1,5 zbiórki na mecz mniej niż grając z nim ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#nba #nbastats
piotr-zbies - Teraz ja dorzucę parę ciekawostek:

- LeBron dzisiejszej nocy wskoczy...

źródło: comment_MwhHF9wIE457QoDLt5Xnc6DaOiYV3eP2.jpg

Pobierz
  • 2
#porzingod został rekordzistą NBA w ilości zdobytych trójek w karierze dla zawodnika o wzroście 7'2" i więcej. Zdobył ich już 141 i potrzebował na to zaledwie 100 meczy. Dotychczasowym rekordzistą był Arvydas z 136 trójkami w 470 meczach.


@piotr-zbies: to mi teraz zaimponował ( ͡ ͜ʖ ͡)
- o wzroście 7'0" i więcej rekordzistą jest Bargnani (627 trójek w 550 meczach) - Kristaps jest czwarty


@piotr-zbies: ja tylko sprostuje że Dirka N. tu brakuje (ponad 1700 trójek), Włoch jest drugi :)

Plus dla wzrostu +6'11 drugi jest Channing Frye. A dla wzrostu +6'10/+6'9/+6'8 Dirk ma teoretyczne szanse żeby jeszcze w karierze przeskoczyć Rasharda Lewisa który prowadzi we wszystkich tych kategoriach (80 celnych trójek przed Nowitzkim - 1787-1707). Więcej