Wpis z mikrobloga

czesc piwowarskie mirki, za mna dopiero pierwsza warka wiec plz nie bijcie :c
jest jakakolwiek roznica miedzy slodami strzegomskimi a np belgijskimi czy niemieckimi? chodzi mi o slody bazowe - pilznenski, pale ale etc
roznica w cenie dosc wyrazna (twojbrowar), czytalem, ze ludzie narzekaja troche na wydajnosc przy stosowaniu slodow ze Strzegomia, ale bardziej chodzi mi o jakiekolwiek roznice smakowe. stawiam, ze nie ma zadnych i spokojnie mozna warzyc na Strzegomiu, ale z ciekawosci pytam.

udanych warek :3

#piwowarstwo
  • 20
  • Odpowiedz
O niuanse między Strzegom a T Fawcett to musisz pytac Mirka z blogu blogmirkacom. Ja pewnie bym nie poczuł różnicy. Strzelam, że większość udzielających tu się piwowarów też. Ale jako antybojówka TB. to Ci powiem - są dużo tańsi i są dużooooo szybsi i nie mówię o TB.
Np wczoraj zamawiałem wieczorem w innej firmie i mam dziś maila, że o 20:00 kończą pakowanie. No i to ja szanuję. W TB masz
  • Odpowiedz
@chap95: Na pierwsze warki to się nawet nie zastanawiaj i nie przepłacaj. Głównie robię na strzegomskim i wydajność standardowa. Dla mnie większe znaczenie ma jak jest ześrutowane niż z jakiego kraju;)
  • Odpowiedz
Np wczoraj zamawiałem wieczorem w innej firmie i mam dziś maila, że o 20:00 kończą pakowanie. No i to ja szanuję. W TB masz 7 dni czekania - i żeby nie było czekasz sobie zgodnie z regulaminem.

@MariuszMickiewicz: nie wiem co Wy macie z tym TB :P Zawsze u nich kupuję i zawsze wysyłka tego samego albo następnego dnia.

Ostatnie zamówienie - złożone dzisiaj nad ranem, dzisiaj wysłane.
Poprzednie - poniedziałek zamówienie, wtorek wysyłka.
Jeszcze poprzednie -
  • Odpowiedz
@chap95: zwykle używam strzegomia i jest ok. O wydajność się nie martw. W słody z konkretnych słodowni baw się za jakiś czas - na przykład będziesz chciał robić jakiegoś fajnego belga, na fajnych belgijskich płynnych drożdżach, to wtedy sobie kup i belgijskie słody. A tak na co dzień to słody podstawowe ze strzegomia są zdecydowanie ok.
  • Odpowiedz
@kontra: Zaczynam się zastanawiać czy ktoś tu nie zapłacił ludziom żeby pisali jaki to TB zły. Tydzień temu, we wtorek 17:30 zadzwoniłem, że na 10:00 potrzebuje kilku małych paczek słodów po 1 kg, carafa, special B, crystal 200, melanoid, monachijski, zakwaszający i jeszcze kilka. Podsumowując wrzód na dupie co chce dużo małych paczek. Dojechałem na 11 i wszystko na mnie czekało w reklamówkach.
  • Odpowiedz
@MariuszMickiewicz: @Brytus: nie ma co robić teorii spiskowej :P Pecha masz i tyle, przykro mi. Ja z TB mam zawsze bardzo dobre doświadczenia, dlatego zawsze ich polecam. Tu parę moich ostatnich zamówień - wszystkie były w miarę duże, co najmniej 200zł. Szły z dnia na dzień.

Ale żeby nie było - mam jedno zamówienie sprzed dwóch lat, które wysłali po 5 dniach :P I jedno, które poszło po
kontra - @MariuszMickiewicz: @Brytus: nie ma co robić teorii spiskowej :P Pecha masz ...

źródło: comment_tLWPkeXNxcagfxJNbt331hmRlQD0qksP.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@MariuszMickiewicz: Może w tym jest problem, że segregują klientów podług opłacalności. Ja najczęściej robię odbiór osobisty, no i jakby nie było, około 5k już u nich wydałem. Dzisiaj o 14 zrobiłem zamówienie, jest 17 i już gotowe do odbioru.
  • Odpowiedz
@MariuszMickiewicz:

O niuanse między Strzegom a T Fawcett to musisz pytac Mirka z blogu blogmirkacom

wyczułbyś. Fawcett jest bardzo charakterystyczny i w próbie ślepej na spokojnie odróżniłbyś piwa na Strzegomiu od Fawcetta.
@chap95:
Strzegom ma dobry słód podstawowy. Nie wiem skąd się biorą narzekania na wydajność, ja piłowałem jeden sezon na słodach od nich i nigdy nie miałem problemów - wygląda, że to
  • Odpowiedz