Wpis z mikrobloga

@marektomek123:
Szczury maja bardzo silny instynkt stadny. Samotne osobniki wpadają w depresję (potwierdzone badaniami)

Plus na zdrowy rozum, właściciel nie zapewni szczurowi tyle ruchu ile potrzebuje, nie wyiska i nie przytuli do spania. Musi poprostu mieć kompana, z którym będzie mógł żyć kiedy nikt nie będzie miał czasu się nim zajmować
  • Odpowiedz
@lupaczkokosow: agreed! Max miałem 7. Większość z akcji ratunkowych.
@marektomek123: potwierdzam słowa @lupaczkokosow. Nie zastąpisz szczurowi całodobowego towarzystwa, choć może się wydawać, że jesteś dla niego świetnym kompanem. Jesteś, ale za rzadko. To zwierzęta stadne. Iskają się, leżą na sobie. I tolerują tylko inne szczury (nawet wśród nich jest hierarchia) - z każdym innym gatunkiem się żrą: koty, psy, chomiki, you name it.
  • Odpowiedz
@ostulemijo: kurde szkoda że straciłem stary telefon to bym obalił teorie co do psów, moje dwa szczury (niestety już świętej pamięci) świetnie się dogadywały z moim psem (także już świętej pamięci). Miałem zdjęcie jak spali razem w posłaniu mojego psa.
  • Odpowiedz
@kageno:
@ostulemijo:
Szczurki akurat całkiem dobrze się dogaduje z innymi zwierzętami, ale tylko tymi większymi jak psy czy koty, których nie są wstanie ubić:p z innymi myszowatymi, jak myszy, myszoskoczki czy świnki morskie nie ma opcji żeby taka relacja dala rade zaistnieć. Szczur nawet nie będzie się zastanawial tylko odrazu rzuci się do szyi.

  • Odpowiedz
@kageno: da się je wychować, zwłaszcza od małego. Niektóre są podatne, wtedy to są "upośledzone" szczury, bo w naturze taki byłby mięsem armatnim, skoro koleguje się z potencjalnym agresorem lub obiadem.
  • Odpowiedz