Wpis z mikrobloga

@carver Masz w niej port LAN? Łączysz się przez niego? Jeżeli tak, to wejdź w urządzenia i drukarki -> dodaj drukarkę -> coś tam coś tam lokalną -> port zwykły TCP/IP -> wybierz numer IP drukarki -> powinno Cię przenieść do wyboru sterownika i tu wybierz ”z dysku" - wyskoczy okno w którym musisz wskazać ów folder że sterownikiem , a właściwie zawarty w nim plik oemsetup (to już system Ci wskaże
@thrackan: zrobiłem tak jak pisałeś, wpisywałem IP drukarki drukarka lokalna itd, wrzucałem sterowniki z dysku potwierdzałem mimo ostrzeżeń, w drukarkach wyświetlała się KONICA C351 ale z drukowania nici. Natomiast mam na dysku jakieś sterowniki "PLC" i "Postscript" i nie wiem jak je dodać bo te są na pewno dobre (od jakiegoś mirka dostałem kiedyś) ale w jaki sposób dodać oba? Gdy woła sterowniki to dodać się da chyba tylko jeden?
@carver Drukować możesz tylko na jednym sterowniku w danej chwili. (ale dodać kolejny do tej samej maszyny możesz klikając właściwości drukarki-> zaawansowane->nowy sterownik) PCL6 to teoretycznie najlepszy jaki jest do tej maszyny, PostScript jest sterownikiem alternatywnym, zoptymalizowanym dla Apple. Spróbuj w ogóle połączyć się z maszyną wpisując w przeglądarce internetowej jej numer IP (jak się wyświetli jej strona, będzie przynajmniej potwierdzenie, że karta sieciowa kopiarki działa). Alternatywnie otwórz "uruchom" z menu startowego,
@carver sprobuj ja zainstalowac na innym komputerze. Mialem przypadek w Kyocerze, ze komputer mi ja widzial, moglem zalogowac sie na web server, a za cholere nie chcial zejsc wydruk, mimo iz przez miesiac bylo dobrze. Moze byc cos namieszane w systemie, niestety problemu nie rozwiazalem..