Wpis z mikrobloga

Kolejne #ciekawostkiwindowsa - i znów nie trick, a pytanie do Was: czy wiecie jak w innych krajach mówi się na znak @?

Podobno w Rosji jest to "sabaćka" czyli piesek, a po afrykańsku jest to aapstert czyli małpi ogon. Po niemiecku jest to zaś Alphakringel czyli "alfa w kółku" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jeśli chodzi dalej o zwierzątka w Korei jest to dalphaengi czyli ślimak, a po szwedzku jest to kattfot czyli kocia stopa...

W Czechach i Słowacji jest to zavináč czyli rolmops - zawijany marynowany śledź XD

Znacie jeszcze jakieś określenia @ z innych krajów?


#microsoft #windows #windows10 #komputery #ciekawostki #zainteresowania
Obserwujcie #ciekawostkiwindowsa (ʘʘ)
Lapidarny - Kolejne #ciekawostkiwindowsa - i znów nie trick, a pytanie do Was: czy wi...

źródło: comment_Dxb6smn6HXt7O3VXjbnYWYcsjt3n1fLf.jpg

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
Znacie jeszcze jakieś określenia @ z innych krajów?


@Lapidarny:
a commerciale lub alpha commerciale (a. handlowe) – francuski (Kanada, Québec)
a keong (ślimacze a) – indonezyjski
a kura-kura (żółwie a)
  • Odpowiedz
miau, miumau, miuku, miukumauku (naśladujące miauczenie) – fiński


@MarianKolasa: Teraz to mnie zaskoczyłeś, fajnie to musi wyglądać podczas rozmów biznesowych
- No to wszystko już ustaliliśmy, zostawi pan nam jeszcze adres mailowy do kontaktu.
- kowalski miau gmail kropka com

( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@MarianKolasa: ale żeby tak kopiować z Wiki? ( ͡° ʖ̯ ͡°)

@kroxintu: przykro mi, ale tak jak pisałem pewnie nie uda się dostosować do wszystkich. W każdym razie "ciekawostki" to nie tylko jakieś tricki i poznawanie funkcji Windowsa ale również takie, mniej przydatne aczkolwiek równie ciekawe informacje o tym systemie ;)
  • Odpowiedz