Wpis z mikrobloga

Białoruski film animowany z cyklu ,,Historia Białousi w 5 minut".

Ciekawe stwierdzenia tam padają, na przykład: ,,wygraliśmy pod Grunwaldem" ,,złoiliśmy Moskali pod Orszą" czy ,,Rosyjski okupant, który rozbił rzeczpospolitą".

No i wspomina się udział Białorusi w powstaniu styczniowym.

Teraz już wiem co miał na myśli Jacek Bartosiak, mówiąc, że Polska ma wielki wpływ kulturalny na Białoruś.

Już mi się pewne koncepcje w głowie układają, które na ten moment można nazwać jedynie marzeniami, ale kto wie co będzie za parę lat? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#geopolityka #bialorus #bartosiak #historia #4konserwy
T.....5 - Białoruski film animowany z cyklu ,,Historia Białousi w 5 minut". 

Cieka...
  • 9
  • Odpowiedz
To akurat normalne, część Białorusinów uważa się za spadkobierców RON, inni za spadkobierców BSRR.


@Balcar: No ale bez zagrożenia ze strony Rosji, większość najprawdopodobniej chciałaby ponownej Unii z Polską. Nawet Białoruscy narodowcy o tym mówią.

Odbudowana Rzeczpospolita, to byłoby piękne.
  • Odpowiedz
A opcje oficjalną wywnioskuj z tego -


@szurszur: Ja z tego wywnioskowałem, że Białoruś jest za słaba na jakiekolwiek wyrwanie się z wpływów Rosji, a my w razie problemów na pewno jej nie pomożemy.

Ale Rosja nie jest wieczna i po śmierci Putina może się rozpaść, albo być chociaż w poważnym kryzysie. Wtedy będzie czas na różne akcje, ale do nich trzeba się przygotowywać już dziś.
  • Odpowiedz
Piękne gdybanie ale to już nie XVll wiek czyli husaria, Wazowie i Rzeczpospolita trojga narodów tylko nasze smutne, dzisiejsze realia. A szkoda...
  • Odpowiedz
Idea szczytna i piękna, lecz w obecnej sytuacji raczej pozostanie w sferze marzeń. Rosjanie już nie raz udowodnili, że odrzucenie ich bratniej miłości nie odbywa się bezboleśnie, vide wschodnia granica Ukrainy.
@Tical25 Na rozpad Rosji, bądź pewien rodzaj wielką smutę po śmierci Putina bym raczej nie liczył, to zbyt wytrawny polityk by pozostawić kraj bez namaszczenia nowego cara gosudara.
  • Odpowiedz