Wpis z mikrobloga

Chciałem się wypowiedzieć na temat #afera, bo wypok dziś opanowała bojówka #60centowzawpis. Otóż sam nie głosowałem na PiS ale legalnie wygrali, rządzą i to akceptuję. Jak rok temu, tuż po wyborach, widziałem nagłówki na portalu parówkowym czy w czerskim szmatławcu to już wtedy wiedziałem, że czekają nas 4 lata ciągłej przepychanki, awantury i niekonstruktywnego obrzucania się błotem ( ͡° ʖ̯ ͡°). Przecież oni zaczęli protestować jeszcze przed objęciem władzy przez PiS, to jak tu się spodziewać konstruktywnego dialogu? Po cichu liczyłem, że PiS nie łyknie zarzutki pt. "Trybunał" no ale niestety, chcieli powiedzieć PO "Zrobiliście duży błąd. Chcieliście wydymać Freda, to teraz Fred wydyma was." i uruchomili już czekającą w zanadrzu machinę zwaną KOD. Powinni być ponad tym, ale zagranie PO z wyborem nadmiarowych sędziów było tak bezczelne, że aż się prosiło. No trudno. Od tego czasu KAŻDY, podkreślam KAŻDY projekt - choćby obywatelski - jest "niedemokratyczny", "stalinowski", "zrobi z Polski Rosję" i nie wiadomo co jeszcze. Oni dobrze wiedzą, że jeżeli teraz nie obalą rządu to zaraz formuła się wyczerpie i do planowych wyborów już nic na tym polu nie ugrają, a kasy wtopili naprawdę sporo.

Samo "ograniczenie wolności mediów"... No cóż, nic takiego nie ma miejsca! No ok, ma - bo w tej chwili w polskim Parlamencie jest zasada "róbta co chceta". Proponowane przepisy są bardzo podobne do tych działających w Czechach czy Włoszech a także - samym Unioparlamencie. To aż tak niedemokratyczne? Większą swobodę pracy w Parlamencie mają dziennikarze rosyjscy, niż francuscy. Jak się zastanowić, to nie bez powodu. Ok, 2 osoby to faktycznie za mało, ale żeby zaraz zamach na demokrację? I to który już w tym roku? Trzeba zwiększyć tę liczbę i tyle, a samo centrum prasowe to bardzo dobry pomysł. Nawet na konwentach czy targach buduje się centra prasowe, to taka praca w terenie nie jest zbyt przyjemna - przerabiałem to. ;)

Aha, no i jeszcze to #!$%@? ze strony PO, że Kukizy z nimi nie protestują tylko próbują pracować więc już są pisiorami i koniec tematu. PO/Nowoczesna - Opozycja, Kukuz'15 NIE-opozycja. A może oni po prostu potrafią się zachowywać poważnie? Taki Liroy swoją konstruktywnością bije na głowę 80% polskiej "opozycji"... ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#po #pis #aferasejmowa #afera #polityka #sejm #kod
  • 29
Projekty nt aborcji - zarówno zaostrzające jak i liberalizujące - to były projekty obywatelskie, oba spuszczone w kiblu jak każdy projekt obywatelski


@piker: Z CZEGO PIERWSZY SYGNOWANY M. IN. PRZEZ POWIĄZANEGO Z PiS ADWOKATA ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

ty naprawdę w to wierzysz? Bo wiesz, jest ci płacone za SZERZENIE propagandy, nie
@OldFuckinPyroRex: Jebnij się w głowę człowieku, tyle ci powiem. Nie wiem, cieszy cię, że komuś ciśnienie podniesiesz? Mam w dupie PO i PiS, oni SĄ TACY SAMI choćbyś się zesrał. Jedni i drudzy podnoszą podatki, mają w dupie obywateli. PiSu tylko nie lubię, PO nienawidzę i mam ku temu powody. Nie "tylko Korwin" a "tylko Liberałowie" a nie jeb... marksiści.

@melonnyk: Na sali plenarnej jest 9 kamer i dziennikarze mogą
@piker: Czy za PO łamano Konstytucję? No raczej nie...


@OldFuckinPyroRex: Nie, za PO trybunał był na sznurku władzy. Sporo osób nie ufa polskim sądom, w trybunał zwątpili już chyba wszyscy. Dopóki cały skład nie zostanie wymieniony to takie orzecznictwo można sobie w buty wsadzić. I to nie przez parlamentarzystów, bo oni sobie zawsze wybiorą sędziów sympatyzujących z ich formacją. Sędziowie powinni być wybierani w wolnych wyborach, kandydatury przedstawiać powinny środowiska
@piker: Odpowiedz mi czy masz jakiekolwiek wykształcenie prawnicze, żeby zabierać głos w sprawie TK i dyskutować na poziomie z większością prawników w Polsce, która popiera wyrok Trybunału w sprawie sędziów i decyzje Rzeplińskiego. Bo rzucanie jakimiś tanimi hasełkami by wywołać emocje to możesz sobie schować głęboko.
@MatiBicek: Sam też rzucasz hasełkami. Ile % stanowi ta większość prawników? Ilu z nich popiera wyroki TK, a ilu nie? Zdania są podzielone i to wiemy oboje.

Oczywistym jest dla mnie to, że zawodowo uznają opinie trybunału. Inaczej popełniliby prawnicze seppuku.
@piker: Wszyscy przedstawiciele najwyższych urzędów: Prezesi Sądów Najwyższych, byli prezesi TK, rady wydziałowe najważniejszych uniwersytetów (np. UW).
Oczywiście skwitujesz to walką przy korycie, starą gwardią, prawniczym seppuku. Dla Ciebie oni zawsze będą sitwą.
Zdania są podzielone? PIS w tej sprawie popiera jakiś mały odsetek profesorów z "podrzędnych" uniwersytetów, nie mają nawet kogo pokazywać w swojej telewizji do obrony zdania.
Spór powinien być już dawno zakończony bo TK orzekł jak rozwiązać tę
@MatiBicek: Nie, skwituję to profesjonalizmem. Wyroki TK powinny być ostateczne i nie podlegać dyskusji, to chyba oczywiste. Tym bardziej powinniśmy unikać takich ludzi jak Rzepliński, który jawnie sympatyzuje z platformą. Ja uznaję wyrok TK i bym go wykonał mimo, że nie zgadzam się z jego zasadnością, ale dura lex sed lex.
Spór jest czysto polityczny, a winy jest 51% PO i 49% PiS wg. mnie. Jednak to PO świadomie sprowokowało