Wpis z mikrobloga

#ksiazki #czytanie #czytajzwykopem #literatura #romanse #powiesci #ksiegarnia #pomyslnaprezent #pytanie

Mirki szukam ciekawej książki - romansu, najlepiej romansu historycznego. Jakaś powieść z nutką intrygi, tajemnicy... Byłby to prezent dla mojej mamy, ale że ja nie czytam powieści z tegoż gatunku to nie wiem co teraz jest dobre. Ostatnio moja mama czytała chyba wszystkie już książki Diany Gabaldon... Myślałem nad kupnem książek z serii Poldark - Winstona Grahama, lecz mama jest na bieżąco z serialem #poldark więc nie wiem czy warto. Pani w księgarni poleciła mi Zanim się pojawiłeś - M. Jojo, Światło między oceanami Stedman i Ostatnia z rodu Bronte pani Lowell Catherine... Nie wiem jaką powieść zakupić. ( ͡° ʖ̯ ͡°)Pomożecie?
  • 8
@thekrzychu: Czytałam z tego zestawienia tylko "Zanim się pojawiłeś" i z czystym sumieniem również mogę ją polecić. Jeśli szukasz romansu historycznego, to może "Zimna góra" - jedna z moich ulubionych powieści, jednak nie każdemu podejdzie, bo pojawiają się dość długie i szczegółowe opisy ;)
@Dibhala: Hmm.. no nie bardzo...
@IDDQDIDKFA: wampirzyca... wszelakie pozycje z wampirami/demonami/wilkołakami/elfami czy zombiakami odpadają.
@ozetka: Ciekawy opis... gorzej tylko jak czytający szybko skojarzy wersje filmową i będzie znać zakończenie... Pomyślę... No właśnie "Zanim się pojawiłeś" najbardziej kusi :) Tylko nie dam sobie ręki uciąć czy mama nie widziała ekranizacji tej powieści ( ͡° ʖ̯ ͡°)
A co powiesz na "Złodziejkę książek" Zusaka? Ja film widziałem,
@thekrzychu: Jeszcze jej nie czytałam, natomiast czytała ją koleżanka, z którą prowadzę bloga z recenzjami i jej się podobała (jakbyś chciał przeczytać jej recenzję, to zapraszam tutaj). Z podobnych klimatów miałam okazję przeczytać "Światło, którego nie widać", która jest często zestawiana ze "Złodziejką książek" i również mogę ją polecić, piękna powieść i przedstawiona w ciekawy sposób. Co jeszcze? Hmm... Może "Szare śniegi Syberii" - także II WŚ i również
@thekrzychu: polecam Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk "Cukiernia pod Amorem". Są trzy części: Zajezierscy, Cieślakowie, Hryciowie.
Opis: Podczas wykopalisk na rynku w Gutowie archeolodzy dokonują niezwykłego odkrycia. Wzbudza ono zainteresowanie córki właściciela cukierni Pod Amorem. Czy Iga rozwikła dawną rodzinną tajemnicę? Czy przepowiednia sprzed wieków naprawdę się spełniła?
W poszukiwaniu odpowiedzi prześledzimy fascynującą historię rozkwitu i upadku jednego z najświetniejszych mazowieckich rodów.
"Zajezierscy" to pierwsza część trzytomowej sagi o Gutowie.
Autorka opisuje losy kilku
@thekrzychu: Ogólnie to mogę Ci polecić "Zanim się pojawiłeś", nawet, jeśli Twoja mama widziała film. W książce pojawia się wiele nowych wątków (jak to zazwyczaj bywa, film jest zawsze okrojony). Ja najpierw obejrzałam film, który mi się bardzo spodobał i mimo, że znałam zakończenie, to sięgnęłam po książkę, która jest po prostu idealna na długie zimowe wieczory (mimo, że jestem dosyć wybredna w takiej literaturze, to tę książkę uznaję za naprawdę