Wpis z mikrobloga

Mam problem z przesyłką od Chinczyka chronopostem. Przesyłka niby z gwarancją braku vat
http://www.chronopost.fr/en/chrono_suivi_search?listeNumerosLT=XJ560509050JF⟨=en

Paczka podobno została zatrzymana we Francji.

Chronopost France
Held by customer service for investigations

oraz

Recipient informed by SMS or email

Nie dostałem żadnego maila ani smsa. Chinczyk mówi że święta, celnicy szczegółowi i takie tam pierdoły - i że mam zapłacić vat - a on mi odda.

No ok, ale nie dostałem żadnej informacji od celników, poza tym z jakiej racji paczka zatrzymana gdzieś we Francji a nie przez polski wer? o co tu chodzi?

#aliexpress #geekbuying #tracking
  • 7
@szanowny_pan_andrzej: nie Ty jeden :( mi chronopost odpowiedział ze na jakiegoś maila wysłali info o zapłacie (w domenie yahoo.com), nie mój mail. z geekbuying nie idzie się dogadać, także podejrzewam, że jesteśmy w czarnej d....
Chronopost odsyła do nadawcy, nadawca mówi, żeby płacić i oddadzą, ale problem jest w tym, że nie wiadomo ile zapłacić i gdzie
Widzę, że u Ciebie też poszedł drugi raz mail, żeby zapłacić, ale nie wiadomo
@gmo88: skoro jest zatrzymana we Francji - to chyba musiało być adresowane na jakiegoś ich pionka który miał przepakować i wysłać do nas - tak to widzę. Więc chyba nie da się tego zapłacić, chyba że geekbuying coś wymyśli... Ale pewnie tak jak mówisz - paczki wrócą...
@szanowny_pan_andrzej: dostałem maila z geekbuying, żeby zapłacić vat. Przesłali w końcu maila, który kierował na stronę płatności DPD/Chronopost. Płaci się kartą, mi wyszło 25,9 euro, z czego 9,9 euro to koszty odprawy