Wpis z mikrobloga

@roobeN: nie warto, temat wałkowany tysiąc razy. Wystarczy być obecnym na grupach IT i poczytać opinie o tych wszystkich magicznych szkołach w 2 miesiące. Jak już koniecznie chcesz coś takiego to CL wygląda na tle konkurencji najlepiej jeżeli chodzi o marketing (przynajmniej pokazują pracę swoich uczniów do wglądu). Ogólnie jak masz łeb na karku i przysiądziesz do tworzenia kodu to jesteś sam w stanie to ogarnąć. HTML/CSS to jest dosłownie 2-3msc,
@MAUER-Plytki-Ceglane: Pracuję do końca roku, od stycznia będę wolnym strzelcem. Poczytam o statusie bezrobotnego, dzięki :)
@lirycznywandal Dziękuję za obszerny komentarz. Za udział w takim kursie przemawia do mnie obecność mentora i osoby, do której zawsze możesz się zwrócić o pomoc. Z doświadczenia wiem, że taki model ( uczeń-mentor ) znacznie przyspiesza prędkość nauki. Gdzie mogę poszukać informacji na temat grup IT, o których wspomniałeś?
Za udział w takim kursie przemawia do mnie obecność mentora i osoby, do której zawsze możesz się zwrócić o pomoc

@roobeN: ale na samym początku nie potrzebny ci mentor tylko dyscyplina i wytrwałość. Problemy i pytania które będziesz zadawał mentorowi to 2s szukania w googlach. Za 10k to mogę sobie pozwolić na pół roku przerwy od pracy i w pełni skupić się na kodzeniu. Jak bardzo potrzebujesz wydac hajs to Udacity
@MAUER-Plytki-Ceglane: Ooo, dzięki za hint :)
@zackson: Dzięki Mirku za komentarz, na pewno rozważę te kursy z Udacity. A jak to wygląda w środowisku IT, czy ludzie zwracają uwagę na fakt udziału w takich bootcampach czy po prostu przesyłasz im próbkę swoich możliwości na GitHubie? Na podsumowanie, raczej jesteś zdania, że wszystkiego mogę nauczyć się sam, za darmo?
@roobeN: a jak sobie wyobrażasz to, że mentor coś wytłumaczy? Raz coś powie na szybko pokaże rozwiązanie i uważasz, że to dobra metoda na naukę? Potem przyjdzie co do czego i nie będziesz w stanie samodzielnie czegoś wdrożyć. Jeżeli chcesz poznać podstawy programowania to myślę, że dużo lepsze byłoby zapisanie się chociażby do szkoły policealnej o profilu informatycznym jak już tak bardzo potrzebujesz mentora, a z tego co wiem takie kierunki
@roobeN: Kogo to obchodzi czy nauczyłeś się sam, z płatnego kursu czy urodziłeś się z tym?

a podsumowanie, raczej jesteś zdania, że wszystkiego mogę nauczyć się sam, za darmo?

Od 19:44:
zackson - @roobeN: Kogo to obchodzi czy nauczyłeś się sam, z płatnego kursu czy urodz...