Wpis z mikrobloga

@billy0o: Jeśli chodzi o samą aukcję to wygląda jak najbardziej na legitną - cena w stosunku do innych aukcji na aliexpress jest spoko (można znaleźć tańsze nawet o $6), sprzedający ma dużo ocen oraz 98% z nich są pozytywne.
Z ciekawości - czy ten model jest jakiś szczególnie dobry? Bo wydaje mi się, że za te pieniądze to idzie coś kupić bezpośrednio u nas (ale nie to samo).
@billy0o: Teraz rozumiem... Do odważnych świat należy:) Wydaje mi się, że jednak mimo wszystko powinno być git. Na amerykańskim Amazonie stoi on za $99, w UK Amazonie jak pisałeś 134 funty (drożej, bo w ameryce nie ma VATu - a w UE wszędzie jest), więc tak naprawdę marża by wynosiła ok. 25%, co byłoby dość normalnym poziomem.
Pamiętaj, że wysyłają to DHL'em, więc masz większe ryzyko doliczenia VAT'u, a wtedy cena
@billy0o: Przejrzałem właśnie kilka aukcji w poszukiwaniu innej opcji wysyłki:) Generalnie przyjmuje się że największe prawdopodobieństwo na zatrzymanie w cle jest dla przesyłek kurierskich (jak DHL), następnie dla zwykłych paczek pocztowych rejestrowanych (tym większość sprzedawców wysyła, jest mnóstwo różnych pocz - China Post, NL Post, Swiss Post itd., ostatnio celnicy jednak częściej je trzepią), oraz małe paczki nierejestrowane (tym wysyła się małe i tanie rzeczy, małe prawdopodobieństwo dodatkowych opłat).
@billy0o: Właśnie zerknąłem i widzę że chinczycy się lubują w podrabianiu właśnie tego modelu - więc jednak bym się wstrzymał i dopytał majfrenda czy faktycznie to jest oryginał. Czy to nie jest w ogóle produkcji japońskiej? Jeśli tak, to wtedy na Aliexpress raczej oryginałów by nie było...