Wpis z mikrobloga

@andwhatnow:

W sumie z tych prostych mierników to wszystko jeden pies. Ale na ile z tą marką co podałaś miałem do czynienia to przewody zawsze były praktycznie od razu do wywalenia. Jak masz przy pomiarze się zastanawiać czy to brak napięcia czy może znowu durna sonda nie styka poprawnie to lepiej od razu kup coś lepszego bo w ten sposób skończysz kupując miernik za 100zł i zaraz potem porządne przewody za
@andwhatnow: W sumie to nie, najlepsze wrażenia mam po używaniu mierników Fluke nawet tych najprostszych. Co do cen to nie wiem bo w sumie zawsze to był sprzęt z pracy a nie własny. W każdym razie uważam, że dobrze przewody albo chociaż końcówki (same te szpikulce zakładane na przewody "bananowe") to podstawa. Mierników w sumie rzadko ostatnio używam więc trudno mi coś polecić z tego co jest obecnie popularne.
@Pan_Slon: Albo do pierwszego usmażenia amperomierza.( ͡º ͜ʖ͡º)

@andwhatnow: A może powiedz coś więcej odnośnie wymagań, to na prezent czy dla Ciebie? Na studia czy do domu? Jakie układy chcesz nim mierzyć? To wbrew pozorom wiele zmienia.( ͡° ͜ʖ ͡°)
@TheDuck:
-na prezent, ja się na tym zupełnie nie znam (dlatego też pytam, żeby nie kupić czegoś zupełnie beznadziejnego)
-do użytku w domu, ale tak bardziej hobbystycznie, dla początkującego
-wiem tylko, że (tak jak już pisałam wyżej) do mierzenia napięcia i natężenia w takich podstawowych układach scalonych, na zasilaniu z akumulatorka.
Ciężko mi powiedzieć coś więcej.
@andwhatnow: Po prostu zastanawiam się czy zamiast multimetru w takim budżecie nie lepiej było by kupić namiastkę oscyloskopu, na przykład takie coś: http://www.banggood.com/DSO138-DIY-Digital-Oscilloscope-Kit-SMD-Soldered-13803K-Version-p-984002.html , w Polsce do dostania za około 100zł, z Chin taniej. Dla hobbysty też gratka bo może sobie go sam złożyć. A możliwości jednak większe niż w przypadku multimetru. Zwłaszcza dla elektronika.
@andwhatnow: Nie ma się co rozwodzić nad tematem. Jeśli to ma być do 100zł to nie poszalejesz i nic lepszego nie trafisz. Różnice w tym przedziale cenowym są bardzo niewielkie, wszystko jest tej samej klasy. Ten multimetr, który wybrałaś będzie OK.
a Chińczyki nawet do względnie drogich mierników potrafią dorzucać gówniane sondy;)


@kyaroru: A to możliwe, w sumie to taka sama sytuacja jak pedały w nowym rowerze albo obiektyw dodawany w komplecie do lustrzanki ( ͡° ͜ʖ ͡°)