Wpis z mikrobloga

Witam Mirki!

Mam problem, ostałem takie pismo z uczelni, a dopiero dzisiaj wróciłem zza granicy i mam dostęp do internetu.

Dnia 08.07.2016 r został Pan skreślony z listy studentów na Wydziale **********. W związku ze skreśleniem przyznane Panu stypendium socjalne powinno zostać wstrzymane. Z powodu błędu pracownika otrzymał Pan wypłatę nienależnego stypendium socjalnego za miesiąc: wrzesień 2016 na kwotę 790 zł.
Zgodnie z art. 410 kodeksu cywilnego doszło do nienależnego świadczenia, natomiast Pan został bezpodstawnie wzbogacony (art. 405 k.c)
Wymienioną sumę prosimy przekazać na rachunek 39 1090 1492 0000 0001 1830 4551 w ciągu 7 dni od daty doręczenia niniejszego wezwania.
W przypadku nieprzekazania należnej nam kwoty sprawę skierujemy na drogę postępowania sądowego bez ponownego wezwania do zapłaty.

Co robić w takiej sytuacji?
  • 11
@pieczara13: zapłacić hajs - do chwili doręczenia pozwu nie jesteś stroną procesu, a zapłata przed doręczeniem pozwu powoduje, że postępowanie sądowe jest bezprzedmiotowe
@pieczara13: Po pierwsze (dla mnie) e-mail nie jest formą dostarczania takich informacji. Jeżeli nie odebrałeś pocztą listu poleconego, to nie uznałbym wiadomości za dostarczonej. Wróć do domu, sprawdź skrzynkę, zadzwoń na uczelnię. Ewentualnie zrealizują tą listę od końca. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Życzę powodzenia w walce z aparatem studenckiego ucisku ( ͡° ͜ʖ ͡°)