Wpis z mikrobloga

wołam #linux #arduino bo mam trochę problem:
po przesiadce na Linux Mint próbuję coś wgrać na Arduino, ale bez skutku. Wygląða jakby połączenie przez port szeregowy z jakiegoś powodu szwankowało. Programator i płytka (Arduino Pro Mini) sprawne, bo kilka dni temu na Windowsie śmigało. port dobry bo sprawdziłem przy pomocy dmesg na jakim porcie siedzi programator. Jak wpiąłem moduł GSM (który komunikuje się przez port szeregowy) i odpaliłem np przez minicom to były ciekawe rezultaty, tak jakby coś przerywało połączenie albo źle przesyłało dane. Np po włlączeniu moduł powinien przesłać kilka linijek zaczynajacych się od CINIT, a u mnie była to jedna linijka w której było tylko "CINI" albo jakies fragmenty logów. jak wysyłałem komendy na port to też było widać że docierały ale odpowiedzi już albo nie docierały albo docierały jakimiś dziwnymi kawałkiami. Przez to też mogłoby nie działać wgrywanie programu na Arduino. Miał ktoś kiedykolwiek podobnie?
#pytanie #pytaniedoeksperta #kiciochpyta
  • 10
częstotliwosci też ok bo dla modułu dobierałem na podstawie jego specyfikacji a dla Arduino sprawę załatwia chyba IDE przy wyborze płytki. W każdym razie wszelkie ustawienia są git
@bundz: tak, mam oryginalne Arduino Pro Mini i do tego konwerter USB-TTL. Tak jak mówię, na Windowsie działało elegancko, myślę że to nie kwestia Arduino zwłaszcza że tak samo problemy są przy komunikowaniu się z modułem GSM bezpośrednio przez konwerter
@onionomous: Na mincie miałem zawsze na początku problem z uprawnieniami w arduino. Tak samo bład przy wgrywaniu kodu do arduino. Spróbuj najpierw: sudo chmod 777 /dev/ttyUSB0 , jeśli USB0 to programator