Wpis z mikrobloga

Kupiłem ostatnio swój pierwszy zestaw audio. Trochę poczytałem i zdecydowałem się na kolumny Pylon Pearl 25 i wzmacniacz yamaha rn-301 (zależało mi na łączności po wifi, bo narazie nie mam na oddzielny odtwarzacz CD.).
I teraz moje pytanie, czy odtwarzając dźwięk z komputera pliki .flac przez Behringer Xenyx q802USB podłączonego USB uzyskam jakość taka jak z płyt? Oczywiście mam zamiar połączyć to jakimś markowym kablem.
Tak samo zastanawia mnie jakość odtwarzania po wifi, z serwera NAS. Ma ktoś doświadczenie z tego typu działaniami?

#audio #audioboners #audiofile #dzwiek
  • 23
@Robciuk pamiętaj że do absolutnego hiendu potrzebujesz ceramicznych podstawek na kable i pasty do smarowania kondensatorów. O kabli zasilającym nie muszę raczej wspominać.

A tak serio to powinno być ok. Bo chyba że plik będzie szedł do analogu, potem na cyfrę i jeszcze raz na dac to wtedy trochę lipa
@Morfi_pl: do hiendu nie ma co dążyć bo kupiłem gniazda głośnikowe do ścian za około 40zl jedno. Ale chce wyciągnąć najlepsze z tego co mam z zachowaniem wystroju i jakiejs estetyki.
@Robciuk pamiętaj, że jak położysz kable w ścianach to musisz kupić gładź tylko z górnej półki taka za 100 $ worek, inaczej będą przydźwięki na kablach się pojawiać od taniej gładzi.

I znowu serio, nie daj się zwariować gniazda nie grają.
Jak to masz podłączone? Komp do mixera a potem to do ampli? Jaka karta muzyczna w kompie? Ma spdif/coax?
@Morfi_pl: No właśnie nie chce iść pod jakieś hiend bo jak czytam niektóre fora to aż śmieszne i do pierwszego zestawu niepotrzebne bo i tak nie usłyszę różnicy. Podłączonego jeszcze nie mam bo remont generalny. Ale ogólnie mam mikser do kompa przez USB który jest interfejsem (z tego rozumiem ze jest swoistego rodzaju kartą dźwiękową, bo wybieram jako urządzenie do odtwarzania). Potem chce zrobić z wyjścia miksera (2x mono jack --->
@Robciuk: Ja mam podlaczonego denona pod WiFi i pliki muzyczne flac sa ok. Nie zauwazylem jakiegos drastycznego spadku jakosci. Wiec mysle ze u Ciebie pewnie bedzie lepiej ze wzgledu na mikser. Musze tez pomyslec u siebie nad takim czyms.
@Robciuk ok na początek wystarczy. Tylko solidnie polutuj kable rca.

Ale ja bym olał calkowicie ten mikser i słał sygnał do ampli po sieci. Przecież on obsługuje dlna i airplay. Wtedy to on robi za dac s nie durny mikserek. Wykorzystaj od razu max możliwości sprzętu.
@jmyung: @Morfi_pl: Dzięki za odpowiedzi. Za jakiś tydzień będę mógł to podłączyć i ogarnąć jak to wyjdzie. Obadam jeszcze jak działa ta aplikacja na telefon (co do wyboru odtwarzanych plików z serwera) i jak gra to ze Spotify bo podobno taka opcja tez jest.
@Robciuk: Ja u siebie po prostu udostepnilem pliki muzyczne w sieci i tyle. Ale zeby je widziec w ampli musze miec kompa wlaczonego i sie zastanawiam nad innym rozwiazaniem.
Aha, u mnie Denon zobaczyl pliki w sieci dopiero po dluzszej chwili. Szczegolnie te ktore wiecej wazyly.
@jmyung: ASUS RT-AC55U to jest chyba najlepszy wybór USB3, Gigabit LAN, rozsądna cena, do tego tylko jakiś dysk albo pendrive USB i masz serwer ftp/dlna/smb.

Bardziej budżetowo to ASUS RT-AC51U (sam aktualnie z niego korzystam) ale USB tylko 2, brak gigabitu i wolniejsze WiFi ac (2 anteny zamiast 3)
@Leniek: wlasnie te dwa routery przed chwila sprawdzilem i ten drozszy mi wpadl w oko. A jeszcze takie pytanie, jesli bede miec neta z kablowki to bede mogl podlaczyc sobie ten router? Bo do tej pory korzystalem z routera UPC.