Wpis z mikrobloga

Nikt nie lubi spamu pod tagami dlatego wrzucam to ogłoszenie tylko raz.
Z racji że powiadomień do tagu #cebuladeals praktycznie nie da się używać przez ciągły spam otwieram nowy tag:

#cupdeals do tego tagu będę PRZEKLEJAŁ wszystkie sensowne oferty z tagu #cebuladeals oraz dorzucał własne.

Jeśli ktoś chce dostawać powiadomienia o ofertach z tagu cebuladeals ale nie chce przebijać się przez spam zachęcam do obserwowania. Jeśli będzie trochę obserwujących może uda się z tego zrobić autorski tag co zagwarantuje całkowity brak spamu.

Jeśli ktoś chce coś napisać w tagu to proszę bardzo ale umawiamy się na zasady:
1. Wrzucamy tylko okazyjne oferty, brak pytań itd.
2. Za okazyjną ofertę uznajemy przecenę o conajmniej 40% względem wartości rynkowej (Niektóre sklepy dają fakeowe przeceny od zawyżonej ceny)
3. W ramach wyjątku niektóre rzadko przeceniane, renomowane marki mogą tu trafić z niższą przeceną. Przykładowo jeśli znajdę nowego iPhone ze sprawdzonego miejsca który kosztuje 2 000zł w momencie gdy na allegro zaczynają się od 3 000zł to mimo ze to mniej niż 40% też go tu wrzucę ponieważ a) ta marka prawie nigdy nie jest przeceniane b) jest to duża bezwzględna różnica. Ta reguła 40% ma dotyczyć produktów mniej znanych marek lub nie kosztujących tak dużo.

Zobaczymy czy będzie jakieś zainteresowanie ale wierzę że jest więcej osób które chciały by dostawać 2-3 powiadomienia dziennie na temat a nie 50 i samemu odsiewać 95% spamu.
  • 12
  • Odpowiedz
@nihil_novi: Spamerów jest taka ilość że edukowanie każdego po kolei nie ma sensu. Bardziej bym powiedział że on mi to uświadomił. Jeśli jest więcej osób takich jak ja którym przeszkadza spam to będę przerzucał wszystko co w temacie tagu do tego drugiego. Już widzę że jest kilku obserwujących nowy tag więc warto żeby jedna osoba a nie 10 traciła czas na sprawdzanie powiadomień do spamu.
  • Odpowiedz
@Wychwalany: Jeśli tylko jestem przy komputerze to od razu po otrzymaniu powiadomienia z cebuladeals sprawdzam co ktoś wrzucił i w tej samej chwili to wrzucam jeśli jest sensowne. Z racji mojej pracy jestem przy komputerze większość dnia. Oczywiście nie mogę obiecać że wszystko przerzucę natychmiast ale liczę że jak ktoś zauważy że mnie nie ma a pojawiła się dobra oferta spełniająca warunki to wrzuci ją za mnie. W 90% przypadków w
  • Odpowiedz
@cup12552: Inicjatywa słuszna, ale wg mnie skazana na porażkę. ( ͡° ʖ̯ ͡°) Przez formę w jakiej działa mikroblog, tzn. wpis zaraz zostanie zakopany przez nowe i tak na prawdę w ogólniej liczbie obserwujących de facto małą grupa rzeczywiście się zainteresuje. Gdyby w tagach dało się podpinać wpisy, jeszcze mogłoby się to udać.
  • Odpowiedz
@Setral: Nie, jest spoko, myślę że zbierze się około 100 obserwujących i dla tych obserwujących będę przeklejał dobre oferty. Dopóki @Moderacja nie zrobi z tego tagu, mojego autorskiego tagu to mi wręcz zależy żeby nie było więcej niż tysiąc obserwujących bo wtedy Janusze tagowania zaczęli by nam spamować pod tym tagiem i nic bym nie mógł zrobić.
  • Odpowiedz