Wpis z mikrobloga

oto mapa zanieczyszczenia powietrza w Europie (pomiar tz. PM25 - małych cząsteczek stałych - bardzo wredne #!$%@?)
jak myślisz gdzie jest czystsze powietrze -
w 9 milionowym Londynie - czy w 23 tysięcznej Kościerzynie ???

ps. Londyn - 85
Kościerzyna - 126
o tym co dzieje się w Rybniku to wolę w ogóle nie pisać!
Rybnik - 455

i teraz sobie sam odpowiedz na pytanie - Jakim gównem Ty oddychasz????

na tej stronie możesz znaleźć pomiary zanieczyszczenia powietrza podawane na bieżąco - aktualizacja każdego dnia
http://aqicn.org/here/pl/

( Uwaga jedynie dla osób o silnych nerwach!!!!)

#ciekawostki #smog #polska #europa #srodowisko #ochrona #powietrze #heheszki
inko - oto mapa zanieczyszczenia powietrza w Europie (pomiar tz. PM25 - małych cząste...

źródło: comment_oXKpTveWQ4szeL1KIb9z9G9l1ORQdelM.jpg

Pobierz
  • 12
@inko: ale pytanie co chciałeś przekazać, że w Anglii w której tak za bardzo nie ma zimy, ludzie tam za bardzo nie grzeją, mam trochę rodziny w Anglii to wiem jak to wygląda, porównujesz do wsi gdzie ludzie palą w domach węglem i innym gównem, a po za tym nie ma takiego przewiewu jak w Anglii bo tam masz raczej niziny a w Rybniku to masz góry, wyżyny i inne kotliny
@kaab10
@inko
W Londynie wolno palić tylko w piecach gazowych ale grzeje się dłużej niż w Polsce bo domy nie ocieplone, przez wysoka wilgotność #!$%@? mocno a trzeba dużo wietrzyc żeby grzyba nie było.

Ale najgorsze że z pyłami poradzili sobie lata temu, teraz walczą z NOx, w niektórych miejscach roczną normę przekraczają w pierwszym tygodniu stycznia:), a u nas nawet nie mówi się o NOx...
@Hetman11: to jest na dzień dzisiejszy - zobacz na ten lik - w rocznym podsumowaniu wygląda to podobnie - niestety to czym oddychamy w Polsce to czysty syf....
@InnychNieBylo: Londyn w brew pozorom to przede wszystkim miliony domków jednorodzinnych - różnica w tym że tam o powietrzu zaczęto myśleć lata temu - a u nas jeszcze nawet nie zaczęto. kultura palenia w piecach to jak na razie tylko mrzonka
@kaab10: chciałem przekazać że w Anglii w której jest odczuwalnie dużo zimniej niż w Polsce (uwierz mi +5C w wilgotnym Londynie jest dużo gorsze niż -10 na suchych Kaszubach) W Londynie - jeżeli tylko sięgniesz do całkiem niedawnej historii o tej przysłowiowej Londyńskiej mgle. Generalnie na Wyspach myśli się o zanieczyszczeniu powietrza od lat i robi się to z całkiem dobrym skutkiem. Miasto które ciągnie się na przestrzeni 150km jest w
@inko: to jakbys zobaczyl co bylo w latach 80 w krakowie, bo teraz stal sie modny temat smogu i zanieczyszczenia to ludzie zaczeli o tym gadac, a prawda jest taka ze od lat probuje sie zmniejszac zanieczyszczenie w powietrzu. Co do tego co powiedziales jest mnostwo czynnikow ktore maja wplyw na stan powietrza, a jednym z najwazniejszych jest wiatr wiekszosc poludnia polski ma problem bo tylko przy wietrze wschod-zachod jest mozliwa