Wpis z mikrobloga

Kompleksy was niszczą czy pochodzicie z jakiegoś zabitego dechami miasteczka i wam żal że Łódź taka piękna?


@Sepzpietryny: Jestem z Łodzi synek i więcej tu wiosen przeżyłem niż Ty.
Sęk w tym, że Łódź to jak matka alkoholiczka. Niby gdzieś tak kocham, ale nienawidzę za to, że jest zapuszczoną lafiryndą.

W każdym mieście znajdzie się jakaś kamienica w gorszym stanie czy tak jak tam przeznaczona do wyburzenia ale tylko w Łodzi
  • Odpowiedz
@loczyn: Mieszkam tu całe życie a jestem dość stary jak na wykop więc raczej wątpię i naprawdę mi Ciebie żal, dostrzegasz piękno kamienic czy układu urbanistycznego dopiero gdy zrobią remont mimo że wszystkie detale miałeś cały czas przed oczami.
Najwyraźniej nigdzie nie byłeś skoro uważasz że tylko w Łodzi są mniej utrzymane miejsca, nie tylko w Polsce ale nawet takim sławnym Paryżu są takie gdzie jest syf
  • Odpowiedz
  • 0
@Sepzpietryny: Widze, ze Ty chyba raczej nigdzie nie byles. Paryz chyba tylko w filmie 13-sta dzielnica widziales.

Jak juz napomniales to dodam - obskurne zaniedbane kamienice to jedno, ale i rewitalizacje czasami ssą po calosci.
Rewitalizacja samej Piotrkowskiej czy placu Wolnosci powinni w podrecznikach pokazywac pod haslem "jak #!$%@? rewitalizacje komisyjnie".
No i tu czas na Paryz - bo tam losowa ulica jest sto razy lepiej zaprojektowana niz glowna ulica reprezentacyjna
  • Odpowiedz
@MarianKolasa: @loczyn: Widzę że dawno nie wychodziliście z piwnicy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Na tym polega problem Łodzi, nie na kamienicach które nie były jakiś czas remontowane ale na fałszywej stereotypowej opinii powtarzanej nawet przez mniej ogarniętych mieszkańców.
Jeżdżę bardzo dużo po Polsce i nie tylko, taką mam pracę i tak lubię spędzać wolny czas ale zawsze chętnie wracam do swojego miasta, bardzo lubię je pokazywać
  • Odpowiedz
fałszywej stereotypowej opinii powtarzanej nawet przez mniej ogarniętych mieszkańców.

po tylu zmianach nadal jesteście takimi frustratami


@Sepzpietryny: Twoja opinia musi mieć bardzo mocne oparcie w rzeczywistości, skoro jej poparcie zaczynasz od obrażania tych, co mają inne zdanie xD
  • Odpowiedz
@Sepzpietryny: szczególnie nazwanie mnie frustratem było stwierdzeniem faktu xD
To ja też sobie pozwolę na takie rzucanie "faktami"


Załóżcie (bo jest Was na mirko kilka sztuk) sobie jakiś specjalny tag pod którym będziecie zakrzywiać rzeczywistość, co? Np. #beautyisintheeyeofbeholder, idealnie będzie podsumowywać takie podejście xD

Za dużo razy byłem w Łodzi, żeby móc mnie zmylić jakimś folderem z ładnymi zdjęciami lub fotografią odnowionej elewacji gdzieś w okolicach centrum. Ale i tak
  • Odpowiedz
@Sepzpietryny: i jeszcze BONUS

Jeżeli ktoś uprcie szuka brzydkiego miejsca a potem twierdzi że całe miasto które odwiedzają rzesze ludzi tak wygląda to jak to nazwać?!


Jeżeli ktoś uparcie szuka ładnego miejsca pokazując zdjęcie odnowionej elewacji bądź zadbanego zabytku (vide Manufaktura), pomijając pozostałe 90 % powierzchni miasta ze starymi zabudowaniami, a potem twierdzi że całe miasto które odwiedzają rzesze ludzi tak wygląda to jak to nazwać?!
  • Odpowiedz
@Sepzpietryny: Masz "mniej ogarnięty mieszkańcu" i "frustracie".
W dupie byliście gówno widzieliście (mówię o bojówce Łodzi z logami ŁDZ)
Porównanie miejsc które wyglądają ładnie z Piotrkowską która wg. was jest odrestaurowana idealnie.
Nie, nie jest. Jest szara, brudna, bez pomysłu. Niby deptak, a ulica #!$%@? na całą szerokość.
Albo zielony i przyjazny deptak, albo puszczamy samochody, jak na Oxford Street w Londynie.
https://dl.dropboxusercontent.com/u/45415626/ShareX/2016/12/dllhost_2016-12-04_11-37-10.jpg
Piotrkowska powinna iść w kierunku Paryża, ale nie,
loczyn - @Sepzpietryny: Masz "mniej ogarnięty mieszkańcu" i "frustracie". 
W dupie b...

źródło: comment_fblp1TUwPGDY1N1ooYpfshYgDsDdcYoO.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@loczyn: A no i trochę stanę w obronie Piotrkowskiej. Jedna przecznica w okolicy Grand Hotelu wygląda ok! Tak powinna wyglądać CAŁA sklepowa Piotrkowska. No ale w Grandzie sypiają gwiazdy, więc wstyd tam #!$%@?ć tak samo jak na reszcie ulicy.
Najlepsza część Pietryny i jako jedyna wyglądająca spoko. No ale jak pisałem - to tylko jedna przecznica.
loczyn - @loczyn: A no i trochę stanę w obronie Piotrkowskiej. Jedna przecznica w oko...

źródło: comment_oNjZvy6vlBzMRmsd7kAsZRcRQS18ZudW.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@loczyn: Przywołuj mnie raku, bo stwierdziłem że Wojska Polskiego to stosunkowo mało ważna ulica, bo dojazdy do Łodzi się zmieniły. Piotrkowska jest w takim stanie w jakim jest, bo większość hajsu idzie w renowacje kamienic, a nie zieleń na deptaku etc. Możesz ją sobie porównać do niektórych ulic w Wilnie, tam też są ładne fronty, paskudne tyły i mało zieleni. Niemniej jednak jakość życia w Łodzi się polepsza z roku na
  • Odpowiedz