Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jak łatwo przenieść hpv(brodawki/kurzajki) ze stopy do miejsc intymnych? Przy zakładaniu bielizny zdarza mi się zahaczyć stopą z kurzajkami o bieliznę, jaka jest szansa na to, że rozniosę kurzajki poprzez dotknięcie stopą bielizny, a następnie założenie jej, do miejsc intymnych?
#medycyna #hpv #brodawki #kurzajki #pytanie #kiciochpyta

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( http://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Asterling
  • 19
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania. To rozne typy wirusa i jeden ma powinowactwo do narzadow plciowych, inny do rak i stop, wiec male prawdopodobienstwo, ze sie u Ciebie przemieszcza 'tam'. Poza tym te od brodawek na rekach i stopach nie sa onkogenne, ale brzydkie no i zarazliwe
  • Odpowiedz
OP: @atoic: @Wjolka: @przedzabawa: Wiem, że można to leczyć i to robię, nawet mam sposób skuteczny ale czasami się zapomnę i dochodzi do takiej sytuacji. Więc jako tako drogą stopa>bielizna>miejsca intymne raczej nie powinno dojść do żadnego przeniesienia? Bo znowu na necie piszą, że dotykając kurzajek można je przenieść np. na ręce.

Ten komentarz został dodany przez osobę dodającą wpis (OP)
Zaakceptował: Zkropkao_Na
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: I jest to prawda - można je przenieść, ale nie spotkałam się sama z innym 'przeniesieniem' jak rozsianie w obrębie dłoni. Poszukam zaraz czegoś w wiarygodnych źródłach.
Nie wiem jaki jesg 'Twój sposób', ale te zgodne z obecną wiedzą medyczną są w stanie zwalczyć problem.
  • Odpowiedz
@Szczepienie chlopie, znowu sie wypowiadasz w temacie, o ktorym masz pojecie bliskie zeru. Nie ma jednego HPV, jest jakies 100 typow, z czego dwa (1 i 2) powoduje powstanie brodawek skornych a nie brodawczaka, o ktorym Twoj artykul sie rozwodzi. I te sie przenosza przez kontakt skora do skory, obuwie, skarpety itp. A nie podcieranie sie recznikiem i kontakty seksualne. Polecam nauczenia sie podstaw zanim sie wezmie za dawanie dobrych rad.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: W tamtych badaniach powinno być 'coś na temat' wg wyszukiwarki. Bo same badanie podejmuje inny problem. Nie mam teraz jak tego przecztać w całości.

@Zheta: owszem, można. Kosztuje stosunkowo dużo a jego skuteczność (co zresztą oczywiste) jest znacznie mniejsza niż wymrażanie w gabinecie lekarskim. Może zadziałać na pojedyncze, małe zmiany. Ogromna liczba ludzi którzy przychodzą z tym problemem prosząc o skierowanie do dermatologa jest po kilku próbach
  • Odpowiedz
@przedzabawa: napisałem na temat hpv ogólnie - jest to nieprawda? - przed dotyk się nie przenosi?
czy tylko te konkretne serotypy co powodują brodawki skórne?

"I te sie przenosza przez kontakt skora do skory, obuwie, skarpety itp. A nie podcieranie sie recznikiem i kontakty seksualne"

nie pisałem o kontaktach seksualnych pisałem o przenoszeniu przez dotyk, a to co wyżej napisałeś to bardzo interesująca alternatywa - na pewno wiesz o co
  • Odpowiedz
@Szczepienie: OP pyta o brodawki niezwiązane z genitaliami, a nie o resztę wirusów HPV. W obrębie danych bakterii, wirusów w kwestii przenoszenia także istnieją róznice mimo części wspólnych nazw.
Po prostu bez sensu mieszasz laikowi (jakim jest OP) w głowie zbędnymi w tej kwestii informacjami.

I owszem - dotyk skóra-skóra a kontakt seksualny to w aspekcie medycznym inny rodzaj kontaktu.
@AnonimoweMirkoWyznania
  • Odpowiedz
OP: @atoic: @Wjolka: @przedzabawa: @Szczepienie: @BionicA: @Zheta: To co w końcu? Mam #!$%@? czy nie? Dość mocno zamieszaliście po mojej odpowiedzi, w tym badaniu też jako tako nic nie ma konkretnie opisanego. Przez was mam też drugie pytanie, z tego co wyczytałem, większości tych onkogennych typów nie widać, czy jest możliwe jakiekolwiek inne zakażenie oprócz seksualnego takim onkogennym? Można
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Moim zdaniem nie przeniesiesz. Albo szanse są minimalne (ale właśnie dlatego zaczęłam czegoś szukać, bo gdzieś kiedyś o jakiejś tam kazuistyce słyszałam, a nie pamiętam dokładnie o co chodziło).
Gdyby to było takie proste, to by się z tym ludzie do POZ masowo zgłaszali, bo przecież codziennie się myją i to nie w rękawiczkach. A zgłaszają się po skierowania do dermatologa celem leczenia zmian na rekach. Ale faktycznie warto
  • Odpowiedz