Wpis z mikrobloga

Mirki gdzie założyć konto maklerskie? Chciałbym zainwestować trochę cebulionów w akacje, ale nie wiem jak się za to zabrać
#gielda
  • 20
  • Odpowiedz
@masaj: w biurze/domu maklerskim! taka niespodzianka. Popatrz na oferty (tabelę opłat) i wybierz ten, który Ci najbardziej odpowiada. Potem bierzesz dowód i idziesz otworzyć rachunek.
  • Odpowiedz
w biurze/domu maklerskim! taka niespodzianka. Popatrz na oferty (tabelę opłat) i wybierz ten, który Ci najbardziej odpowiada. Potem bierzesz dowód i idziesz otworzyć rachunek.


@crazy_mole: To mu wyjaśniłeś xD
  • Odpowiedz
a mam wskazać palcem najlepsze biuro? istnieje w ogóle coś takiego? Ludzie się strasznie wygodni robią...


@crazy_mole: Wydaje mi się, że o to OP pytał. No bo gdzie się zakłada konto maklerskie jak nie w domu maklerskim
  • Odpowiedz
@crazy_mole: Tylko że czasem istnieje jedno dobre rozwiązanie, jeśli bym szukał na przykład konta w banku, to zapytałbym na mirko, wszelkie porównania w internecie są robione aby zarobić na polecaniu i tak średnio temu ufam. A na mirko? polecą mi 3 banki, dowiem się jakie mają wady i zalety, przeczytam ich ofertę i będę wiedział.
  • Odpowiedz
@masaj: Degiro spoko, bo ma super niskie prowizje w porownaniu do innych domow maklerskich. ale tam masz tylko akcje i ewentualnie ETFy, inne insturmenty są dostępne z jakimś kontem, gdzie mogą sobie od Ciebie je pozyczac.
  • Odpowiedz
@masaj: @invtraveler: widzicie Mireczki, jednemu może odpowiadać niższa prowizja a drugiemu nieco wyższa ale lepszy system transakcyjny. Przy inwestowaniu (nie)stety trzeba dużo pracować nad swoją wiedzą, nawet taką jak wybór biura, by nie zostać kolejnym dawcą kapitału. Dla mnie osobiście lepszym rozwiązaniem jest przejrzenie samemu ofert biura i wybór kilku z prośbą o pomoc w decyzji. Ale tak jak napisaliście, można to zrobić i po Waszemu. Co kto
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@bart_212 doświadczenia zadne chciałbym sprawdzić jak to działa. Na początek planuje zainwestować w akcję jednej z polskich firm...
  • Odpowiedz
@masaj: chcesz się zająć akcjami/pochodnymi/surowcami/zostań milionerem. W ogóle masz chęć się uczyć czy po prostu sobie chcesz ponapieprzać i zebrać adrenalinę?
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@bart_212 może źle sformulowalem pytanie...chciałbym zacząć się uczyc, zrozumieć trochę jak ten rynek działa. I wtedy może zainwestowac...adrenaliny jak najmniej.
  • Odpowiedz
@masaj: Jak adrenaliny jak najmniej i rozsądna wiedza to znajdziesz ją u Michała Stopki on ma serwis o inwestowaniu i AF (cudów nie ma, trzeba się sporo uczyć, ale warto). Jak chcesz napieprzać ADHD i czekać na miliony + rysować kreski to AT. A jak chcesz wróżyć czy surowce wzrosną/spadną włącznie z walutami to jakikolwiek broker forex.

Tutaj masz linka do Michała bo ostatnio pisał post dla początkujących:

http://www.michalstopka.pl/jak-rozpoczac-inwestowanie/
  • Odpowiedz