Wpis z mikrobloga

@rfeliga: Dwa current accout? No ciekawe. Jak Ci zalozyli to drugie skoro nie masz tam wyplaty wplywajacej?
Ja mam dwa (joined). Jedno moje z poczepiona do niego zona a drugie jej do ktorego ja jestem podczepiony, ale nie da sie zalozyc dwoch na siebie z tego co wiem
  • Odpowiedz
@nikczemink: Ja polecam Nationwide - na głównym koncie masz 5% dla maksymalnie 2500 funtów (musi być wpływ tysiąc funtów miesięcznie co najmniej, ale przelew z drugiego konta w innym banku załatwia sprawę), do tego mając tam flexdirect możesz otworzyć konto systematycznego oszczędzania. Też daje 5%, możesz wpłacić maksymalnie 500 funtów miesięcznie.

Przy okazji muszę powiedzieć, że to @piwniczak mnie zmobilizował do poszukania kont z lepszym oprocentowaniem niż pół promila
  • Odpowiedz
@Jofiel: Teraz weszły zmiany, że jeżeli mieścisz się w pierwszym progu podatkowym to nie pobierają podatku od zysków z odsetek do tysiąca funtów. Jeżeli wpadasz w drugi próg podatkowy to możesz już tylko 500 funtów zarobić na odsetkach bez podatku.

Jeżeli zarabiasz tylko kwotę wolną od podatku to możesz zarobić 5 tysięcy funtów na odsetkach bez podatku, każdy funt powyżej 11k funtów rocznych zarobków zmniejsza Ci kwotę, którą możesz zarobić
  • Odpowiedz
@szarlootka: Oni wymagają potwierdzenia adresu, ja poszedłem z rachunkiem za gaz i nie było problemu. Sprawdź na stronie czy może być wyciąg z innego banku, przeważnie może. Flexdirect to nazwa konta w Nationwide, najlepiej otworzyć przez Internet, bo wtedy dostajesz to konto, którego oczekujesz. Później są niestety aż dwie wizyty w banku, ale później już nigdy nie trzeba ich odwiedzać, wszystko śmiga online, łącznie z otwieraniem rachunków.

Nationwide przysyła miliard
  • Odpowiedz
@szarlootka: Tylko ostatni adres chcieli mieć potwierdzony. Praktyka pokazuje, że nikt nie weryfikuje długości pobytu, znajomy podał dokładne daty tylko dla obecnego adresu, a dla poprzedniego wpisał po prostu trzy lata i nie było problemów.
  • Odpowiedz