Wpis z mikrobloga

Dzięki Fundacji dla Dzieci z Cukrzycą (zajmują się wszystkimi pacjentami z CT1) dostałem dzisiaj wspaniałe, przynajmniej liczę na to, urządzenie FreeStyle Libre. Pewnie w weekend zaaplikuję pierwszy sensor. Mam nadzieję, że dzięki niemu moje palce odpoczną przynajmniej przez te 2 miesiące. Korzysta lub korzystał ktoś?

Wracając do samej fundacji. Zapytano mnie czy firma, w której pracuję nie jest w stanie podrzucić jakichś gadżetów (nawet długopisy) dla dzieciaków. Oczywiście ze swojej strony dowiem się jak najszybciej, ale pomyślałem, ze może któraś z obecnych na mirko też jest w stanie pomóc ( ͡° ͜ʖ ͡°)


#cukrzyca #cukrzycachoroba #zdrowie #libre #abbott #freestylelibre #czujedobrzeczlowiek
matti05 - Dzięki Fundacji dla Dzieci z Cukrzycą (zajmują się wszystkimi pacjentami z ...

źródło: comment_3JKZ35GGhpLdT2CvgkLzAfAAojnTzMPc.jpg

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
@matti05: Korzystam od jakiegoś czasu. Świetna sprawa. W sumie tylko raz zdarzył mi się sensor, którego wyniki znacznie (ponad 100 jednostek) odbiegały od tych z glukometru. Raz też trafiłem na sensor, który "umarł" kilka godzin po aplikacji :D (reklamacja bezproblemowa)
  • Odpowiedz
@Yao: mnie od razu uprzedzone, że te wyniki mogą się nie zgadza, ale czytałem już o tym i nie martwi mnie to, bo ważny jest trend. Mam nadzieję, że mi to się nie przytrafi, bo ze względu na darmowe, to reklamacja mi nie przysługuje.
Odczytujesz czytnikiem, telefonem, którą aplikacją?
  • Odpowiedz
  • 0
@matti05 Czytnikiem lub telefonem z aplikacja Liapp albo Glimp. Jest jeszcze ofucjalna aplikacja od Libre, ale w sumie nie patrzylem czy juz dostepna w polskim google play. Wyniki potrafia byc naprawde bardzo zblizone do tych z glukometru - trzeba tylko wziac poprawke na opoznieniu o ok. 15min wyniku z Libre wzgledem glukometru. Ogolnie jestem bardzo zadowolony z tego urzadzenia i szczerze polecam mimo duzych kosztow niestety :(
  • Odpowiedz
@Yao: zdążyłem się już naczytać o Glimp i Xdrip+ stąd pytanie z czego korzystasz. Fajną opcją wydaje się zrobienie CGM dzięki transmiterowi.
Cena niestety jest konkretna, może kiedyś będzie refundacja skoro zaczyna się coś dziać z refundacją CGM.
  • Odpowiedz
  • 0
@matti05 Polecam grupe Freestyle Libre na facebooku. Jest tam chlopak, ktory zaprojektowal wlasny transmitter i ludzie sobie go bardzo chwala. Dla dzieci fajna sprawa. Dla mnie - ze wzgledu na to ze prowadze aktywny tryb zycia - jest on zupelnie niepraktyczny ze wzgledu na swoje rozmiary i sam sensor z czytnikiem wystarczaja mi w zupelnosci.
  • Odpowiedz
@Yao: jestem tam już od jakiegoś czasu i właśnie stąd wiem o transmiterze. Zastanawia mnie tylko jakiej on jest wielkości i gdzie się go "montuje". W każdym razie póki co mi wystarczy sama libra z telefonem.
  • Odpowiedz
@matti05: Sam jestem cukrzykiem (CT1), o FreeStyle Libre i podobnych od czasu do czasu czytam, jednak zawsze to cena jest zaporowa. 8 tygodni i 1000 zl? Calkiem sporo.

Sa jakies mozliwosci obnizenia tych kosztow?
  • Odpowiedz
@Yao: podklejasz czymś sensor? Najbardziej chyba by mi pasował tegaderm 1624w, ale widzę tylko oferty po 100 szt. :D
@palladni: cena jest zaporowa. Mi się udało dostać za darmo, więc cieszę się, że będę miał możliwość sprawdzenia. Podobno różne fundacje rozdają zestawy startowe czasami, więc kwestia trafienia w odpowiednim czasie na takie info, bo rozchodzi się to momentalnie. Co do późniejszego użytkowania, to niestety żadnego #cebuladeals
  • Odpowiedz
  • 0
@matti05 Probowalem Tegaderm, ale wydaje mi sie ze nie przepuszczaja powietrza. O wiele lepiej sprawdzaja sie u mnie tejpy dla sportowcow kinesio - ladnie docinasz i wyglada to estetycznie, skora oddycha a sensor rowniez trzymaja bardzo dobrze.
  • Odpowiedz