Wpis z mikrobloga

Wiem, że nie lza tagować, bo notzna, ale mirasy, no sory - to, co zobaczyłem przed chwilą przerosło moje wszelkie oczekiwania.

Krążąc po Internetach natknąłem się na temat wojny w środowiskach pisowskich (mieszkam #zagranico od jakiegoś czasu i siłą rzeczy jestem mniej zagłębiony w naszym politycznym bagienku), zwłaszcza na temat rozłamu w polskim rządzie, vide gunwoburza o krytykę Gowina, etc.

Przed sekundą skończyłem oglądać pełną wersję rozmowy z Piotrem Glińskim w "Gościu Wiadomości" na TVP Info po "Wiadomościach" w TVP (data emisji delkarowana na yt - 27.11.2016 r., nie wiem, czy to prawda - jeżeli się mylę, to proszę o poprawienie mnie, w ewentualności biję się w pierś i kajam się publicznie).


(w spoilerze o ile się nie mylę jest połączenie materiału Wiadomości z Gościem Wiadomości - jeżeli się mylę, to proszę o poprawienie - telewizja publiczna nie jest moim ulubionym źródłem wiadomości, więc mogę się mylić co do nazw publikacji).

http://www.tvp.info/27999545/nie-ma-demokracji-bez-rozwoju-oddolnego

Powyżej wkleiłem link do FRAGMENTU OPUBLIKOWANEGO NA STRONIE TVP - co istotne, jest to jedna z pierwszych rzeczy wyskakujących w Google, gdy wyszukuje się kwestię Glińskiego w tej sprawie - (gdyby się dało większymi literami, niźli te, to dałbym jeszcze większe) wywiadu z Glińskim (fragment z TVP to ok. od 17:12 z 18:48 minut trwania całej rozmowy), w której Gliński mówi coś pozytywnego względem obecnej opcji rządzącej. Jeżeli ktoś obejrzy obydwa filmiki to ujrzy, iż wypowiedź z TVP, bijąca peany na cześć PiS jest dosłownie ODCIĘTA OD RESZTY TEJ SAMEJ WYPOWIEDZI, W KTÓREJ GLIŃSKI ZARZUCA TVP CIŚNIĘCIE NGO (a argument prowadzącego, że nie mówiono nigdzie, że "tylko ngo związane z głośnymi nazwiskami dostają środki" jest w gruncie rzeczy gunwoargumentem - ten człowiek jako dziennikarz powinien dokładnie wiedzieć w jaki sposób wpływają środki masowego przekazu na zwykłego obywatela).

Uważam, że takie jawne manipulacje powinno się piętnować w jak najmocniejszy sposób, jaki jest możliwy w cywilizowanym społeczeństwie obywatelskim. A, przynajmniej moim zdaniem, nie ma nic gorszego dla wykształconego, cywilizowanego człowieka wytknięcie perfidnej, systemowej hipokryzji.
PS. Z góry przepraszam za ewentualne błędy w tagowaniu, to mój pierwszy taki wpis na poważnie na mirko.

#tvpis #dobrazmiana #polityka #bekazpisu #neuropa #4konserwy
  • 7
ten człowiek jako dziennikarz powinien dokładnie wiedzieć w jaki sposób wpływają środki masowego przekazu na zwykłego obywatela).


@avvar: po 1. on dobrze wie dlatego to robi, po 2. to nie dziennikarz, to prostytutka partyjna bez honoru plująca na Polskę wg wytycznych czerwonej Partii bezczelnie łamiącej polską konstytucję.
@avvar: Nic nie boj. Zaraz wpadna pisowcy i powiedza, ze za PO bylo tak samo albo gorzej. To tylko lata manipulacji i saczenia jadu przez TVP i TVN nie pozwalaja CI trzezwo ocenic sytuacji.