Wpis z mikrobloga

#olsztyn
#multimedia
#internet

Pytanie do ludzi z Olsztyna, użytkowników internetu dostarczonego przez multimedia - czy to norma, że parametry połączenia są tak niestabilne? W jednej chwili speedtest na telefonie pokazuje 30 Mbps, chwilę potem zupełnie traci połączenie by po kilku minutach odczyt wskazał 2-5 Mbps. Podobna sytuacja ma miejsce na komputerach.

Zdaję sobie sprawę, że problemy mogą leżeć po stronie routera i jego konfiguracji, ale robiłem to dokładnie według instrukcji. Mam jeszcze kilka pomysłów, ale jako że multimedia nie ma dobrej opinii chciałem spytać Was o doświadczenia na tym polu.

Czy ewentualny kontakt z bok ma sens? Pamiętam, że mają tam jeden z tych koszmarnych systemów telefonicznych..
  • 6
  • Odpowiedz
@Pajlot Ja nie wiem. Mam multimedia od... od zawsze i nigdy nie miałem problemu, może kilka razy jakaś usterka, że nie było neta ale zaraz naprawiali. Także musisz zadzwonić i dopytać. Ja bym najpierw to zrobił, a potem pisał do nołnejmóf :)
  • Odpowiedz
@Pajlot: Sprawdź po kablu. Jak masz dostęp do złączek/trójników (od tego grubego kabla antenowego, chyba, że masz to jakoś inaczej zrobione?) to zobacz czy są dobrze po dokręcane. Jak dalej to samo to kontakt z nimi. To jest notoryczne czy dopiero kilka godzin? Czasem są jakieś awarie (raz na kilka miesięcy u mnie) i wtedy jak dzwonie to albo od razu mówi automat że w moim rejonie jest awaria albo konsultant.
  • Odpowiedz
@bmLq:

Zbyt pochopnie obwinilem multimedie za problemy z internetem, zajrzałem dziś jeszcze raz w konfigurację routera i wypatrzylem, że domyślnie wybrał szerokość pasma na auto. Zmieniłem na 20Mhz i po tej operacji problemy minęły. Także problem rozwiązany :)
  • Odpowiedz