Wpis z mikrobloga

#eu4 Ferrara >>> Włochy >>> Imperium na IM i hard. Nie ukrywam że trochę radocha jest ( ͡° ͜ʖ ͡°) Z ciekawych rzeczy to trafiła się jeszcze opcja Claim a Throne na Rosję więc grzechem by było nie skorzystać i fakt że wybrali mnie na wielkiego imperatora czego nawet nie planowałem. Dodam jeszcze że bardzo mi się podobają rozgrywki które się zaczyna na terenie Włoch, polecam z czystym sumieniem.
Pobierz
źródło: comment_WlnKqXRDEfrwy8nZOYgL8cys1ioMDtJz.jpg
  • 10
@Akwer: Ostatnio stworzyłem florencją RE zabrakło kilkudziesięciu lat do WC :/ ale również polecam granie we włoszech. I taka rada podbijajcie jak najwiecej w HRE póki jesteście członkiem.
@Plolon19 Dlaczego zaczynasz od HRE? Nie liczę oczywiście ziem włoskich bo one są potrzebne ale ja wręcz odwrotną strategię przyjmuję i raczej HRE omijam żeby koalicja nie powstała.
@Markizek Zdaje się że tak ale i tak lepiej uciekać na południe z podbojami bo w HRE jest tyle Państw że przy agresywnej grze koalicja niemal pewna. Łatwiej jej uniknąć właśnie atakując terytoria z dala od HRE.
@Markizek @Akwer moim zdaniem najlepiej na start podbic duzo ziem z HRE bo podbicie takiej jednej ziemi jest lepsze niz 8 murzynskich :) Gdy jesteś w HRE cesarz nie interweniuje w wojny w HRE, jednak ja nie podbijalem tylko ziem w hre, jednoczesnie atakowalem hiszpanie i osmanow. A koalicja? Potężne sojusze + 80%-90% manpowera i wojsko ponad limit nikt nie dolaczy.
@Plolon19: Tak jak napisałem na początku gram na hard. W tej sytuacji jak się chce grać mocno agresywnie to w początkowej fazie gry koalicja z HRE robi się moment. Zwasalizowałem Mantuę, łyknąłem Lucce i jak chciałem zwasalizować Florencję to AE było na takim poziomie że koalicja na jakieś 15-20 Państw się tworzyła. Przed tym nie uchroni Cię nawet sojusz z Francją i Austrią razem (na początku gry podkreślam).
Zgadza się że
@Akwer ja jak grałem to podbijałem tyle w HRE zeby koalicja byla max 3 duże państwa i zeby wszyscy razem nie pokonali mnie i moich sojusznikow. Gdy koalicja była duża to atakowałem poza HRE głównie Osmanów i Hiszpanie. RE miałem ok 1730 roku. Tez na hardzie.
@Plolon19 To w sumie ta sama strategia z tą różnicą że ja nie robiłem priorytetu z ziem HRE tylko z Włoszech. Dodatkowo nie przekraczałem OE ponad 100.
@Plolon19: Ja tylko z lenistwa nie przekraczałem 100 bo nie chciało mi się buntów tłumić. Ale pełna zgoda że w zaawansowanej już grze można spokojnie sobie na to pozwolić. Choć raz przy innej okazji przekroczyłem 200 OE i powiem Ci że to już może każde imperium powalić :-)