Wpis z mikrobloga

Eyo, czy ktoś z obecnych korzysta z pieca dwufunkcyjnego? Wprowadziłem się niedawno do mieszkania po mojej babci i mam tu prawie dwudziestoletni piec Boscha - no i od września wydałem już 600 cebulionów (raz na przegląd i konserwację, dwa na wymianę jakiejś turbinki, która zaliczyła faila i dwa tygodnie nie miałem ciepłej wody, podziałało miesiąc i dwa tygodnie temu znowu się coś spieprzyło). Jak tak dalej pójdzie, to do wiosny wydam równowartość ceny nowego pieca, więc postanowiłem, że wymieniam. Wybrałem sobie dwa modele:

Termet MiniMax Elegance 13/24
Termet Termax 7/24

Wiem, że ten drugi to już w sumie raczej muzealny model, ale wciąż dostępny (choćby w Leruła Merlę), a pierwszy taki bardziej fancy, ekologiczny i "wogle". Oba mają podobną specyfikację - różnice są tylko kosmetyczne. Tak ogólnie, to gówno się na tym znam, więc stąd pytanie - czy ktoś tutaj miał do czynienia z którymkolwiek z tych pieców? Jakie są zalety/wady? Doświadczenia z użytkowania? Niestety mam dość ograniczony budżet, więc piece kondensacyjne odpadają ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#pytanie #ogrzewanie #budownictwo #remontujzwykopem #remont
  • 2
@TheFourthHorseman mój tesciu ma z Termetu model Windsor, to serwisant praktycznie mieszka u niego w kotłowni :) ja mam 20 letni piec a robie tylko przeglądy, a on ciągle biega błędy kasować. Jeśli termet ma taką jakość wszystkich modeli, to chyba warto poszukać coś innego.