Wpis z mikrobloga

Mam problem po podłączeniu telefonu Xiaomi Redmi 3 PRO do komputera z Win10. Podłączony w trybie MTP (urządzenie multimedialne). Podczas próby zmiany nazwy z poziomu explorera plików na Win10 zmiana nazwy trwa kilkanaście sekund i zawiesza explorera. Przeniesienie pliku z karty SD na kartę SD (do innego katalogu) trwa kilka minut i explorer w Win10 jest zawieszony. Po anulowaniu zawieszonego przenoszenia plik źródłowy znika całkowicie i nie pojawia się w folderze docelowym. W czasie próby kopiowania lub przenoszenia w oknie kopiowania pojawia się napis "Oczekiwanie: Urządzenie Redmi 3 jest zajęte". Próbowałem zainstalować jakieś Mi PC suite, żeby doinstalowało jakieś sterowniki ale nic to nie dało.

Windows 10 na Lenovo V310 (i5 8GB ram)
Redmi 3 PRO MIUI 8 Global 6.11.17 beta
#xiaomi #redmi3 #redmi3pro #windows10
  • 1
Podczas kopiowania z telefonu na komputer lub z komputera na telefon kopiowanie działa ok, problem pojawia się tylko przy kopiowaniu z telefonu z powrotem na telefon - prawdopodobnie windows próbuje wymusić bezpośrednie kopiowanie, xiaomi odmawia albo nie daje rady i explorer w Win10 się zawiesza. Szkoda tylko, że pliki, których nie udało się przenieść są tracone w tym procederze.