Wpis z mikrobloga

Śmiertelny wypadek w centrum miasta. Nie żyje 37-letni motocyklista

Do śmiertelnego wypadku z udziałem motocyklisty i kierowcy samochodu osobowego doszło we wtorek w godzinach popołudniowych na skrzyżowaniu ul. Wrocławskiej, Kłodnickiej i Konarskiego.

Motocyklista, 37-letni mieszkaniec Gliwic zginął na miejscu.

Na razie nieznane są przyczyny wypadku, choć wiele wskazuje na wymuszenie po stronie kierowcy osobówki. Sprawę bada gliwicka policja.


#gliwice #wypadek #motocykle
źródło: comment_gkIvT171lppgaB9izRLBYA4EuDkKkTNy.jpg
  • 18
@szasznik: ale wiesz, że nie widzą z paru powodów?
1. ignorancja i jazda na czuja/ pamięć
2. przekraczanie przepisów przez motocyklistów co sam wspomniałeś

3. najwazniejsze. Mózg z przyzwyczajenia ignoruje małe obiekty i szuka dwóch źródeł światła, dlatego wiele osób NIEŚWIADOMIE ignoruje motocykle w lusterkach czy nadjężdżające z naprzeciwka/ od boku. Badania udowadniają, że zamontowanie motocyklu dodatkowych źródeł światła (żeby było więcej niż jedno i broń boże nie chodzi o jazdę
@szasznik: w przypadku czwartej opcji jadąc nawet przepisowo nagłe wyjechanie może spowodować powyższy efekt, zresztą po uszkodzeniach auta raczej nie jechał jakoś ponad przepisowo...
@Stitch: Ja nie mówię że wolniejsza jazda daje gwarancję bezpieczeństwa, ale znacząco zwiększa szanse uniknięcia lub przeżycia kolizji.

Co do tej konkretnej sytuacji to się nie wypowiem bo trzeba by mieć więcej zdjęć w dobrej jakości.
[*]


@golagolagola: Już zapalasz? Przecież zanim będzie pogrzeb to już się wypali...

@WuDwaKa: Miałem szczęście, że zajęcia wcześniej skończyłem ale i tak uciekałbym w stronę UM. Nie ma co obwiniać któregokolwiek kierowcy zanim nie uznają sprawcy, jednak raczej mamy tu do czynienia z mieszanką nieuwagi i nadmiernej prędkości.
@WuDwaKa: jak zwykle pewnie go nie zauwazyl. Dlatego ja jezdze w jebitnie odblaskowej kamizelce a do tego z przodu mam takie dodatkowe male lampeczki ledowe. Jak podjezdzam za jakies auto to kolesie rekami zaslaniaja lusterko tak im napier.... po oczach. Przynajmniej jestem pewien ze mnie widza. Kiedys jeden koles zmienial pas na tym ktorym ja jechalem. W ostatniej chwili zauwazyl ze jade, i bardzo szybko odbil na swoj pas. Wszystko ok