Wpis z mikrobloga

Mireczki, czekam na paczuszki od maj frenda i zaglądam codziennie do skrzynki, długi czas nic aż tu dzisiaj 2 listy i awizo. Patrzę pierwszy list, do byłej lokatorki (nie mieszka w tym miejscu już 3 lata, po za tym tylko wynajmowała i same banki chcą z nią korespondować). Patrzę drugi list, nieznana mi osoba, chwila zastanowienia i czeski błąd, blok ma nr 18 a adresat 8.
No to listy na skrzynkę i patrzę na awizo a tam 3 polecone, do 3 różnych osób na jednym kwitku.
Oczywiście było już po 18 a moje listy czekają na osiedlowym punkcie który jest czynny właśnie do tej godziny.
Jutro rano wybieram się odebrać coś co jest do mnie a resztę osób mam w dupie, nie mieszkają tutaj od kilku lat.
Chciałbym się poradzić, czy ktoś wie czy jest jakiś nakaz który wymusza na listonoszy przygotowanie oddzielnego awizo dla każdego listu? (gdybym znał te osoby i chciał żeby wszyscy mogli odebrać paczki, to musiałbym ich wszystkich zaprosić na jedna godzinę po odbiór paczek w punkcie) I kolejna sprawa to czy da się jakoś zablokować dostarczanie listów do tych 2 konkretnych osób?

Jeszcze będzie dodatkowe tłumaczenie bo adres na dowodzie mam inny niż mieszkania, nowe dowody nie maja adresu wiec w teorii luz ale pani w okienku może walczyć jak lwica ze nie mam racji.
#pocztapolska trochę #aliexpress
  • 4
@MaC1u5:
Jest jak piszę @basiabas, awizo to informacja dla Ciebie, a nie dla pani z okienka na poczcie. Nie jest ono w ogóle potrzebne do odbioru korespondencji, wystarczy sam dowód. Poza tym takie awizo może być papierowe lub elektroniczne (wysyłane na e-mail lub sms).
@pcela: si amigo. jak @MaC1u5 napisał gdybym znał te osoby i chciał żeby wszyscy mogli odebrać paczki, to musiałbym ich wszystkich zaprosić na jedna godzinę po odbiór paczek w punkcie
więc kolegę uświadamiam, że wcale nie muszą iść całą grupą
@basiabas: @pcela: hmmm no to teraz już wiem na czym stoję, to może jeszcze orientujecie się czy da radę jakoś zblokować te listy na poczcie, zwykle i polecone do tych osób na mój adres, mogę się wybrać na główna pocztę i pokazać im wszystkie potrzebne dokumenty (np. kto jest właścicielem mieszkania i ze sobie nie życzę) pytanie czy to coś da.
Dla mnie to jest zwykły spam