Wpis z mikrobloga

@Lizbona:
>chciej być traktowanym jak prawdziwy sport
>mów, że to normalne że ludzie się wyzywają

Przecież to już żółta kartka powinna być! xd Zdecydujcie się, czy to jednak "e-sport" czy granie z ludźmi po LANie jak w gimbazie. Nie można mieć i jednego i drugiego.
@Lizbona Jestem w pracy i nie mogę obejrzeć. Możesz mi powiedzieć gdzie są wyzywane. Czy to odbywa się na zawodach czy w zwykłych grach publicznych?
I jeśli chcą być traktowane poważnie, to czy grają na takim samym poziomie co męskie zespoły?
@grzsci: Generalnie chodzi o to że mało kobiet jest w esporcie i czują że nie liczą się jeśli chodzi o czołówkę. W kuluarach mówi się o tym głośniej. Wg mnie jeśli było by ich więcej i byłaby realna konkurencja to by takich komentarzy nie było. A mam wrażenie że jest ich tam 1-5% i chcą być w top 10.
@Lizbona: Bo po prostu kobiety są słabsze nawet w grach i tyle. Chcemy konkurować z mężczyznami, których nie rozproszy miesiączka, czy burza hormonów przed nią. Wy potraficie skupić się na jednej rzeczy, kobieta natomiast jest zazwyczaj "wszystkorobem", za to duzo łatwiej wytrącić ją z równowagi.
Może i w grach mmo tego nie widać, za to w MOBA jak najbardziej. Nie mogę patrzeć jak kobieta gra w LoL'a. Jeszcze nie spotkałam żadnej,
@Akayari: może i tak, ale możliwe że jest tak też dlatego że to po prostu nie interesuje ogromnej części z was. Śmieszy mnie natomiast taka roszczeniowa postawa jak jednej z tamtych dziewczyn w dokumencie (przynajmniej tak to odebrałem) że jest event i że większość osób na nim to faceci. I co może jakieś parytety zrobić odgórne :). Jak ktoś jest zainteresowany tą tematyką i odpowiednio długo w tym siedzi to jest
@Lizbona: Z tego co czytam - mężczyźni są bardziej "zmotywowani" w graniu i na 10 mężczyzn i 10 kobiet, którzy grają w gry proporcja wynosić będzie 9:3.
Wydaje mi się, że tak czy siak, kobety przysłowiowo nadają się bardziej do garów. :D