Wpis z mikrobloga

Mam uczucie. Czasem jak patrzę na ogółem rozumiany krajobraz (zabudowę miast, niebo i komponującą się z tym pogodę), to odczuwam wielką nostalgię i tęsknotę za konkretnymi miejscami i wspomnieniami, ale co dziwne, część z tych wspomnień nigdy nie miała miejsca. Odczuwam po prostu melancholię i takie wzruszające stany, w tęsknocie do rzeczy które nigdy się nie wydarzyły :v Macie tak może?


#melancholia #nostalgia #gownowpis
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Kanken: Rosjanie opisali to słowem toska

“Toska - noun /ˈtō-skə/ - Russian word roughly translated as sadness, melancholia, lugubriousness.


"No single word in English renders all the shades of toska. At its deepest and most painful, it is a sensation of great spiritual anguish, often without any specific cause. At less morbid levels it is a dull ache of the soul, a longing with nothing to long for, a sick
  • Odpowiedz
@Kanken: Ja mam trochę inaczej: jak patrzę na opuszczone miejsca, np zabie deckami budki z hotdogami przy drodze, puste domy, itp. to odczuwam nostalgię za przeszłością miejsca, o którym nie wiem przecież nic. Co prawda jeszcze bardziej to działa, gdy dane miejsce pamiętałem. Tego roku byłem w miasteczku, w którym spędziłem wiele wakacji i starałem się odszukać budkę z Grami Video, którą zapamiętałem. Z dziesięć razy obszedłem wszystko dookoła i
  • Odpowiedz
@Nasu: O KURDE BELE, Jestem więc towarzyszem moskalem i nawet nie wiedziałem :0

Idealnie to odzwierciedla moje życie, masz jakieś publikacje na ten temat, albo nie wiesz gdzie można o tym poczytać???
  • Odpowiedz
@Ryszard-Nienaski: U mnie to trochę inna sprawa. Nie potrafię opisać tego bólu , który odczuwam, kiedy wiem, że za czymś/kimś tęsknię i ta osoba nie istnieje. To takie uczucie jakbyś pamiętam czyjąś przeszłość.
  • Odpowiedz